ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برخورد ایران با تفنگداران می‌توانست قهرآمیز هم باشد

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سیدمسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه همایش ملی فرهنگ دفاعی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص تاثیر شهادت مصطفی بدرالدین فرمانده کل مقاومت اسلامی لبنان در مقاومت منطقه اظهار کرد: روند مقاومت منطقه نشان داده که بر خلاف آنچه دشمنان به خصوص صهیونیست ها و آمریکایی ها در تصورشان است، زمانی که یک فرمانده بزرگ به شهادت می رسد نه تنها اثر منفی در منطقه نگذاشته، بلکه یک عنصری شده که مقاومت را یک گام به جلو برده است.

وی افزود: بارها این تجربه را هم در دفاع مقدس و هم در دوران دفاع مقدسی که در منطقه شکل گرفته و جاری است، مشاهده کردیم. به نظر می آید شهادت این فرمانده بزرگ، اثراتی را در آینده به نفع جبهه بزرگ مقاومت خواهد داشت.

سردار جزایری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص عزل فرمانده تفنگداران آمریکایی به دلیل بازداشت نیروهای آمریکایی توسط پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکایی ها به لحاظ نوع برخوردی که جمهوری اسلامی با متجاوزین داشت، دچار چالش شدند علت این مسئله آن است که آمریکایی ها عادت کردند که کدخدا و بزرگ محله بوده و هر اقدام تجاوزگری را داشته باشند و دیگران نیز در برابر آنها تمکین و سکوت کنند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: کوتاه آمدن در برابر آمریکایی ها خوشبختانه در قاموس جمهوری اسلامی نیست؛ چراکه تفنگداران آمریکایی، متجاوز بودند و با آنها برخورد شد و بسیار هم برخورد مسالمت آمیزی شد.

وی تاکید کرد: این برخورد می توانست بسیار قهرآمیز باشد، اما در عین حال آمریکایی ها همین برخورد مسالمت آمیز را نیز برنمی تابیدند. اگرچه به روی خود نیاوردند ولی آثار آن را بعدا مشاهده می کنیم. آنها از این اتفاق که برایشان افتاده است، ناراحت و عصبانی هستند.

سردار جزایری در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اظهار نگرانی آمریکا درباره استقرار سامانه S۳۰۰ در ایران توضیح داد: آمریکایی‌ها می توانند از نحوه مجهز شدن جمهوری اسلامی عصبانی باشند و امیدواریم از این عصبانیت بمیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده