ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چشمه سورت با ایجاد سازه های سبک سامان می یابد

به گزارش خبرنگار مهر، دلاور بزرگ نیا صبح یکشنبه در جلسه بررسی وضیعت موزه ساری و چشمه سورت بابیان اینکه در حال حاضر می‌توان با سازه‌های سبک، چشمه سورت را سامان داد، گفت: چنانچه لجن چشمه هم برای قابلیت‌های درمانی قابل استحصال است می‌توانیم این کار را انجام دهیم تا مردم به حوضچه‌های چشمه ورود نکرده و باعث تخریب آن نشوند.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه دنیا می‌تواند ساری به چشمه سورت بشناسد، تصریح کرد: در دو سال اخیر باوجوداینکه زمین چشمه سورت به گردشگری واگذار نشده بود اما درزمینهٔ رسیدگی به وضعیت سورت از ما مطالبات داشتند.

بزرگ‌نما بابیان اینکه اعتقادداریم اگر قرار است در چشمه سورت اتفاقی افتد جامعه محلی هم باید نقش داشته باشد، خاطرنشان کرد: جامعه میزبان باید طعم حضور گردشگر و تأثیر آن بر اقتصاد منطقه را بچشد و تا واگذاری قطعی منطقه چشمه سورت به سازمان گردشگری، روند اداری یک و نیم ساله در پیش داریم.

وی اظهار داشت: خانه کلبادی در حال حاضر به‌عنوان موزه ساری مورداستفاده قرار می‌گیرد و چنانچه بتوانیم فضای کافی‌شاپ در خانه کلبادی ایجاد کنیم این موزه به موزه مخاطب محور تبدیل می‌شود.

بزرگ‌نما با اشاره به اینکه اما به فضای موزه‌ای بزرگ‌تر از خانه کلبادی نیازمندیم، تصریح کرد: چون قرار است آثار فرهنگی و تاریخی به نمایش گذاشته شود و مردم با اصالت فرهنگی و تمدنی خود آشنا شوند به همین دلیل نیازمند فضای کالبدی جدیدی هستیم که ویژه به‌عنوان موزه احداث شود.

وی بابیان اینکه قرار است چهار سوله 400 متری در بوستان ولایت به‌عنوان موزه احداث شود، ادامه داد: در دولت‌های قبلی، مصوبه‌های بسیاری درباره موزه ساری شکل گرفت اما اتفاقی نیفتاد و امروز باید مطالبات را به‌صورت دیگری تعریف کنیم تا موزه تأسیس شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X