ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تشریح اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در حوزه سلامت

به گزارش خبرگزاری مهر، در گزارش معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در خصوص حوزه سلامت آمده است: سلامت مقوله ای است که حق طبیعی همه آحاد جامعه محسوب می شود. زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور و یکی از ارکان های اساسی خانواده، باید در حفظ سلامتی خود کوشا باشند. در این زمینه نقش دولت هم چشمگیر است چرا که هنوز بسیاری از فعالیت های پزشکی در کشور ما شامل هزینه های بسیار بالاست و این مساله سلامت زنان را به خطر می اندازد.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در این زمینه اقدامات بسیاری را در حوزه پیشگیری و ارتقاء سلامت زنان و دختران در سالهای اخیر داشته اشت.

طبق این گزارش، در راستای ارتقا سلامت بانوان این معاونت از منظر سلامت روان و سلامت جسمی وارد شده است و پروژه هایی رابا عنوان «توان افزایی و ارتقای تاب آوری اجتماعی زنان و خانواده» را در استان های آذربایجان شرقی، بوشهر، چهار محال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، کرمان، کهکیلویه  و بویر احمد و هرمزگان با بیش از 10 هزار نفر در سراسر کشور را آموزش داده است.

از دیگر اقدامات در خصوص حمایت های روانی از زنان و خانواده که به حفظ سلامت آنان کمک می کند؛ حمایت از زنان آسیب دیده است که در عنوان طرحی به نام توانمندسازی زنان آسیب دیده و آسیب پذیر و توانمندسازی زنان سالمندان به منظور بهبود کیفیت زندگی در دوران سالمندی است که با همکاری سازمان بهزیستی بوده و خروجی آن تحت پوشش قرار دادن 45 هزار زن سالمند در 50 محله از استان های تحت پوشش در استان های آذربایجان شرقی،  اردبیل، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، فارس، کرمان، گلستان، گیلان، همدان و یزد بوده است.

بر اساس این گزارش، اقدامات دیگری مانند برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان تقویت شیوه های مهارتی و ارتباطی اولیا با دانش آموزان و نوآموزان مبتلا به اوتیسم" به مدت 24 ساعت ویژه 818 نفر از والدین دارای فرزند نوآموز و دانش آموز مبتلا به اوتیسم و تهیه وتوزیع 1 بسته آموزشی برای 409 نفر از اولیای دانش آموزان و نوآموزان اوتیسمی با موضوع نحوه برقراری ارتباط، نحوه مراقبت و آموزش فرزندان اوتیسمی و نحوه فرزندپروری است که در 15 استان اردبیل، ایلام، بوشهر، آذربایجان غربی، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی،‌خوزستان، قزوین، كردستان، كرمان، كرمانشاه، گلستان، لرستا و هرمزگان به انجام رسیده است.

معاونت زنان ریاست جمهوری با همکاری آموزش و پرورش اقدام به انجام پروژه هایی در راستای ارتقاء سلامت دختران انجام شده است آسیب شناسی روانی- اجتماعی دانش آموزان دختر دوره متوسطه  دوم و بهبود وضعیت بهداشتی دانش آموزان دختر محروم و نیازمند كشور در مقطع اول متوسطه (پایه اول) در سطح ملی انجام پذیرفته است.

در گزارش معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آمده است: در فاز دوم ارتقای سلامت از ابعاد جسمی به همکاری های این معاونت و وزارت خانه بهداشت و آموزش پزشکی کشور می توان اشاره کرد که شامل همکاری در راه اندازی کلینیک های سلامت خانواده و تدوین بسته خدمتی این كلینیك ها بوده که در 17 دانشگاه علوم پزشكی مستقر در شهرستان ها شامل دانشگاههای علوم پزشكی تهران، البرز،خراسان رضوی،‌گیلان، قم،‌ مازندران،‌کرمانشاه، مرکزی، اصفهان، فارس، خوزستان،‌کرمان، ایلام،‌کاشان، ایران- شهید بهشتی، آذربایجان شرقی به انجام رسیده است و برنامه تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان پستان و برنامه تشخیص زودهنگام و غربالگری سرطان دهانه رحم (سرویکس) که در 4 شهرستان شهرضا، مراغه، بافت، نقده هم در سال 94 به انجام رسیده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده