ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صنعت ورزش در استان فارس با برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی رونق می‌گیرد

کشتی همدان امروزه در همه دنیا به ورزش به ویژه رویدادهای بین‌المللی به دید یک صنعت درآمدزا و اشتغال‌زا نگریسته می‌شود، مسابقات جام جهانی کشتی در شیراز مقدمات صنعتی شدن ورزش را فراهم کرده است که باید تداوم یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، امروزه در اغلب کشورهای توسعه یافته ورزش و مسابقات ورزشی به عنوان یک تفریح یا یک فعالیت بدنی صرف مطرح نیست بلکه به واسطه محبوبیتی که دارد تبدیل به یک صنعت بزرگ شده است که با جنبه‌های مختلف اقتصاد در هم تنیده است.

در تعریف صنعت ورزش باید گفت که این صنعت شامل تمام کالاها، خدمات مکان‌ها، افراد و ایده‌های مرتبط با ورزش است که به مشتری ورزشی ارائه می‌شود.

صنعت ورزش را به روش‌های مختلف تقسیم‌بندی کرده‌ و بخش‌های مختلفی برای آن در نظر گرفته‌اند که از جمله می‌توان به اجرای ورزش، تولیدات ورزش و ارتقا ورزش اشاره کرد. 

رویدادها و مسابقات ملی و بین‌المللی ورزشی می‌تواند مقدمات ایجاد و رونق صنعت ورزش را در هر شهر و منطقه‌ای به وجود آورد به شرط آنکه فعالیت‌های قبل و حین برگزاری مسابقات تداوم داشته باشد. مسابقات جام جهانی کشتی در شیراز را می‌توان بزرگتررین رویداد ورزشی استان فارس دانست که می‌تواند نقطه شروع صنعت ورزش در استان فارس باشد.

براساس تقسیم‌بندی بخش‌های مختلف صنعت ورزش،  برگزاری رویدادها و مسابقات ورزشی و شرکت افراد در آن چه به عنوان شرکت‌کننده و چه به عنوان تماشاگر در  تحولات این صنعت تاثیر دارد. 

براین اساس می‌توان گفت که بهبود و آماده‌سازی فضای سالن مسابقات کشتی جام جهانی برای شرکت ورزشکاران و تماشاچیان مصداقی از بخش نخست صنعت ورزش است و مجهز کردن سالن شهید دستغیب شیراز به تجهیزات استاندارد که مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به آن اشاره کرده، در راستای ایجاد صنعتی کردن ورزش است.

علاوه بر آن بنا به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس تعداد 400 نفر از کشتی‌گیران به همراه مربیان خود از 27 اردیبهشت وارد شیراز می‌شوند که این امر در کنار تعداد کسانی که از نزدیک قادر به دیدن مسابقات هستند، قدم دیگری برای تحقق صنعت ورزش در استان فارس است.

تماشاگران مستقیم و غیرمستقیم رویدادهای ورزشی و فراهم کردن شرایط برای افزایش آنها بخش دیگری از تبدیل ورزش به یک صنعت درآمدزا است و آنطور که کامیاب گفته است گنجایش سالن شهید دستغیب شیراز حدود 2 هزار و 700 نفر است که 2 هزار و 500 صندلی برای تماشاچیان، 200 صندلی برای خبرنگاران و میهمانان ویژه و حدود 40 صندلی نیز برای قسمت وی‌آی‌پی در نظر گرفته‌ شده است.

علاوه بر آن به گفته زین‌العابدین عرب، رئیس هیئت کشتی استان فارس  اخبار مسابقات جام جهانی کشتی 2016 از شبکه‌های فارس، شبکه سراسری 3، شبکه شما و شبکه ورزش پخش می‌شود.

این دو امر را نیز می‌توان به عنوان مقدمات صنعتی کردن ورزش در استان فارس به حساب آورد.  یکی دیگر از وجوه صنعتی شدن ورزش توسعه و ارتقا مکان‌های ورزشی است که از آن به عنوان محصول ملموس این صنعت یاد می‌کنند.

براساس گفته‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس با تکمیل و ساخت سالن شهید دستغیب استان فارس و شهر شیراز دارای یک سالن زیبا برای برگزاری مسابقات ملی و بین‌المللی برابر با استانداردهای روز شده است.

کامیاب ادعا کرده است که با این بازسازی تا بیست سال آینده این مکان جوابگوی برگزاری هر گونه رویداد ورزشی در سطح ملی و جهانی است.
علاوه بر آن وی گفته است نوسازی و بازسازی ورزشگاه سرپوشیده این مجموعه، فاز اول بود که با همت و حمایت همه مسئولان خصوصا استاندار فارس، اجرایی شد و در مراحل بعدی آماده‌سازی زمین فوتبال و پیست تارتان این ورزشگاه مد نظر است.

آنطور که مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفته است سرانه فضای مسابقه‌ای استان نیز با این بازسازی به 3500 متر رسیده است و پس از برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی می‌توان امیدوار بود که شیراز میزبان بسیاری از مسابقات ورزشی در سطح ملی و بین‌المللی  شود.

با تمام مواردی که ذکر شد می‌توان گفت که برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی در شیراز مقدمات صنعتی شدن ورزش را در استان فارس فراهم کرده و باید برای استقرار کامل این صنعت تلاش بیشتری برای برگزاری دیگر مسابقات و توسعه زیرساخت‌های ورزشی شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X