ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تدارک بسته های حمایتی دولت برای شهرک های صنعتی

به گزارش ایرنا، علی یزدانی روز یکشنبه در دیدار با معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب اظهارکرد: شهرستان میناب نیز با دارا بودن چندین شهرک و ناحیه صنعتی، محلی مناسب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی و برخورداری از این تسهیلات است.
وی ادامه داد : توجه و تاکید دولت و وزارت صنعت و معدن به موضوع توسعه جنوب کشور بخصوص منطقه مکران است که تقویت و توسعه شهرکهای صنعتی یکی از اولویت های توسعه اقتصاد محور دولت تدبیر و امید می باشد.
این مسئول با اشاره به ایجاد واحدهای تولیدی در مناطق کشاورزی میناب گفت: طبق پیگیری ومطالعات و با توجه به همکاری مدیریت شهرستان درخصوص تسهیل فرایند ایجاد زیرساختهای لازم، ناحیه صنعتی هشتبندی برای استقرار صنایع تبدیلی در زمینی به مساحت 10 هکتار بزودی آغاز خواهد کرد که نیازمند مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی و تعاونی برای تکمیل فرایند توسعه اقتصادی در زمینه ایجاد شهرکهای صنعتی هستیم.
معاون استاندار هرمزگان و فرماندار ویژه میناب نیز اظهارداشت: طرح توسعه سواحل مکران و ایجاد صنایع انرژی بر در این منطقه به عنوان قطب اقتصادی و سرمایه گذاری در سطح ملی محسوب می شود و شهرستان میناب نیز با توجه به ظرفیتهای بسیار، باید نقش تاثیرگذار در این فرایند داشته باشد.
ابوذر مهدی نخعی خاطرنشان کرد: میناب با وجود دارا بودن 2 شهرک صنعتی میناب و تیاب و ناحیه صنعتی کلاهی با مشکلات بسیاری در زمینه ایجاد زیرساختها روبروست و اقدام ملموسی نیز در این خصوص صورت نگرفته است که حمایت های بیشتری برای راه اندازی و شروع بکار این شهرکها از سوی وزارت صنعت و معدن را می طلبد.
وی با بیان اینکه شهرستان میناب بعنوان قطب کشاورزی در سطح استان و جنوب کشور مطرح می باشد عنوان داشت:در زمینه ایجاد صنایع تبدیلی که ارزش افزوده بالایی نیز برای محصولات کشاورزی به همراه دارد اقدام در خور توجه صورت نگرفته و در این حوزه ایجاد و راه اندازی شهرک صنعتی با رویکرد استقرار صنایع تبدیلی کشاورزی در منطقه هشتبندی میناب می تواند راه حل مناسب برای حل مشکل و دغدغه فروش محصولات کشاورزان شهرستان باشد.
فرماندار میناب افزود : ایجاد تیم اقتصادی شهرستان متشکل از سرمایه داران و سرمایه گذاران شهرستان و سایر نقاط کشور با رویکرد شناسایی فرصت ها و ارائه راه حل های رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار در شهرستان را یکی از اولویت های اقتصادی و سرمایه گذاری شهرستان در سال اقتصاد مقاومتی داست که مبتنی بر برنامه دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری خواهد بود.
وی همچنین تقویت و کاربردی کردن مصوبات کارگروه رفع موانع تولید و تشکیل نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان را یکی دیگر از برنامه های اقتصادی برای توسعه شهرستان دانست که بر مبنای استفاده از ظرفیت کارگروه رفع موانع تولید استان بعنوان نماینده 16 استان کشور در این حوزه در ستاد اصلی رفع موانع تولید کشور می باشد.
شهرستان میناب با دارا بودن دو شهرک صنعتی میناب و بندر تیاب و داشتند سه بنادر صیادی در 90 کیلومتر شرق بندر عباس قرار دارد .
7194/6048 /1484

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X