ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مبارزه با علف هرز در سطح 140 هزار هکتار کشتزار خراسان رضوی

محمد سمیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:علف های هرز با محصول اصلی مزارع برای به دست آوردن آب، مواد غذایی و نور رقابت دارد و هرچه میزان علف هرز بیشتر باشد، خسارت بیشتری به محصول وارد می شود.
وی افزود: به همین دلیل بحث مبارزه با علف هرز بسیار جدی گرفته می شود و امسال به جز 140 هزار هکتار از مزارع که با علف هرز آنها مبارزه شده، دیگر مزارع گندم و جو یا فاقد علف هرز قابل مبارزه هستند و یا میزان علف هرز آنها در حد خسارت اقتصادی نیست.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هر هکتار مبارزه با علف هرز 500 هزار ریال برای کشاورزان هزینه دربر دارد.
سمیعی اظهار کرد: علاوه بر این از جمله مبارزات انجام شده در سطح مزارع، مبارزه علیه شته است که در این راستا حدود 45 هزار هکتار مزارع گندم و جو در استان سمپاشی شده است.
وی با اشاره به اینکه سطح مبارزه علیه شته در سال زراعی گذشته حدود 15 هزار هکتار بوده، افزود: سطح مبارزه علیه این آفت در استان امسال در مقایسه با سال گذشته سه برابر شده است.
در سال زراعی 94 - 95 در مجموع 300 هزار هکتار کشتزار خراسان رضوی زیر کشت گندم قرار گرفته است که از این سطح 175 هزار هکتار به کشت گندم آبی و 125 هزار هکتار به کشت گندم دیم اختصاص دارد.
همچنین در سال زراعی جاری 145 هزار هکتار از مزراع زیر کشت محصول جو قرار گرفته است.
7496/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده