ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

راه اندازی کریدور «بندرعباس- مسکو -هلسینکی»

به گزارش خبرنگار مهر، محسن پورسیدآقایی در کنفرانس بین المللی «ریل- نفت و ریل-بندر» با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۴ سهم راه آهن باید به ۳۰ درصد از حمل بار و ۱۸ درصد مسافر برسد، گفت: ترانزیت ریلی در سال‌های ۹۳ و ۹۴، ۱۰۰ درصد نسبت به قبل از آن رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه رساندن خطوط ریلی به کشورهای همسایه از اولویت‌های ماست، افزود: امروز به ترکمنستان ترکیه و پاکستان متصل هستیم و برای اتصال به راه آهن جمهوری آذربایجان برنامه ریزی کرده ایم.

مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه ۴ بندر مهم ما به راه آهن متصل است، اظهار داشت: بندر امیرآباد در شمال، بندر امام، خرمشهر و بندرعباس در جنوب به خط ریلی متصل است و بندر انزلی و چابهار به زودی به ریل متصل می شود.

پورسیدآقایی با اعلام اینکه امروزه موضوع اتصال خلیج فارس به دریای خزر مطرح است، افزود: این موضوع کمک بزرگی برای راه اندازی کریدور شمال – جنوب است، همچنین کریدورهای چین-تهران که در دو ماه گذشته افتتاح شد، با همکاری قزاقستان و ترکمنستان به اجرا رسیده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی به اشاره به اتصال خلیج فارس به آسیای میانه، گفت: انتقال کالا از بمبئی تا بندر باتومی در دریای سیاه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: با توافق اخیر با راه آهن روسیه کریدور «بندرعباس- مسکو- هلسینکی» فعال شده است.

وی با بیان اینکه کشورهای این مسیر برای کاهش تعرفه های بندری و ریلی برای تشویق تجار اقدام کرد، گفت: حمل مواد نفتی از دو جهت اهمیت دارد؛ اول اینکه ما کشور نفتی هستیم و جابه‌جایی نفت در ایران بالاست و همچنین پتانسیل انتقال نفت خام از شمال ایران به بندرعباس را داریم.

مدیرعامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه ترانزیت نفت از ترکمنستان به بندرعباس به زودی آغاز می شود، گفت: امیدواریم راه صادرات نفت به کشورهای شمال ایران باز شود.

وی با بیان اینکه تقاضای دو برابری جابه‌جایی مواد نفتی از شرکت پخش داشتیم، اظهار داشت: غیر از مازوت باید در گازوئیل و بنزین هم نقش داشته باشیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده