ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعتراض شهروندان به بلندگوی دوره گردها

بارها در سرویس مشکلات مردم به یکی از مشکلات شهری اشاره شده که درباره آلودگی صوتی توسط دوره گردها و فروشندگان و خریداران سیار است. بخش اجتماعی تبیان بلندگوهای دوره گرد

این مشاغل مزاحم با بلندکردن صدای خود در بلندگوهای قوی، با خودرو و سه چرخه و موتورسیکلت در معابر شهر تردد می کنند و باعث مزاحمت شهروندان می شوند. بارها این موضوع از سوی سرویس مشکلات مردم دنبال شده و اخیرا نیز مخاطبی که خود را رهگذر معرفی کرده در این باره نوشته: در مورد بلند گوهای گوشخراش دوره گردها که بر روی موتور سیکلت سه چرخ خودشون نصب می کنند و آسایش و امنیت روانی مردم را ازبین می برند کدام ارگان مسئول است؟

شهرداری مسئول است
طبق قانون، شهرداریها و نیروی انتظامی مسئول ساماندهی به اماکن عمومی ومعابر هستند. در همین زمینه نیز شهرداری ها مسئولند و باید در این زمینه وارد شوند.
پیش از این، موضوع مزاحمت در معابر معابر و دستفروشان و سایر مشاغل مزاحم در اختیار شرکت شهربان وابسته به شهرداری بود. تا حدود سال 92 این مشکلات در اختیار شرکت شهربان بود ولی در این یکی دو سال اخیر این مسئله از اختیار این شرکت بیرون آمده و در اختیار معاونت خدمات شهری مناطق شهرداری قرار گرفته است.
لذا با توجه به مسئولیت تام و تمام شهرداری ها در این موضوع، باید مسئله مزاحمت این مشاغل را با سامانه 137 در میان گذاشت تا رسیدگی شود.
گفتنی است پیش از این معاونت خدمات شهری شهرداری تهران درباره این مشکل به سرویس مشکلات مردم توضیح داده بود که بازداشت و توقیف خودروهای مزاحم توسط این نهاد صورت می گیرد ولی به دلیل خلاء قانونی، دادگاه ها جرایم مختصری برای متخلفان در نظر می گیرند و بلافاصله خودروهای توقیفی با دستور دادگاه، آزاد می شود.
 


منبع: خبر انلاین

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .

[ منبع این خبر سایت تبیان-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده