ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش 25 درصدی حمل بار ریلی بین ایران و روسیه طی سال جاری

بازدید خبرنگاران از محور ریلی مشهد-سرخس رئیس اتحادیه بین المللی راه آهن ها از افزایش ۲۵ درصدی حمل بار ریلی بین ایران و روسیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اولک بلازوروف با بیان این که با توجه به تغییرات، فرصتهای مناسبی برای تقویت همکاری ها اقتصادی به وجود آمده است، یادآور شد: سال گذشته کاهش حمل محموله های مختلف را از طریق راه آهن داشتیم ولی امسال بین راه آهن های ایران و روسیه  25 درصد افزایش حمل بار حاصل شده است.

وی با اشاره به همکاری طولانی با ایران تصریح کرد: اولین راه آهن بخاری بین تبریز و جلفا توسط روس ها در ایران ایجاد شد، بی تردید پتانسیل بالایی برای توسعه همکاری ریلی بین ایران و روسیه وجود دارد و مطمئنم به اهداف تعریف شده در این زمینه دست یابیم.

وی بیان کرد: هم اکنون در زمینه همکاریهای متقابل مانند خط برقی گرگان-اینچه برون با ایران قرار داریم و امیدواریم به زودی این کار را عملیاتی شود. الان باید به دنبال این باشیم که بین راه آهن رشت- آستار قسمت باقیمانده را تکمیل کنیم.

رئیس اتحادیه بین المللی راه آهنها گفت: باید تاکید کنیم همکاران ما در روسیه تلاش می کنند بار ریلی بدون هیچ مشکلی در روسیه  حرکت کند، در این زمینه از خدمات لجستیک در کریدور شمال-جنوب حمایت می کنیم و پتانسیل های خوبی وجود دارد که مواد معدنی را از طریق روسیه به ایران منتقل کنیم.

همچنین ژان پیر لبینو مدیرکل اتحادیه بین المللی راه  آهن ها در کنفرانس بین المللی ریل-بندر و ریل-نفت اظهار کرد: در UIC (اتحادیه بین المللی راه  آهنها) حدود 240 شرکت داریم و همکار ایرانی ها برای توسعه راه آهن در خاورمیانه است. این منطقه یکی از مناطق پویا در چارچوب راه آهن محسوب می شود و هدف این است که سرویس های بین المللی بهتری را در این منطقه راه اندازی کنیم.

وی با اشاره به خط آهن ابریشم بر همکاری برای گسترش لجستیک راه آهن تاکید کرد و گفت: خاورمیانه از بعد راه آهن آینده روشنی دارد و به همین منظور دفتر ما در خاورمیانه هماهنگ کننده طرح های توسعه ای است . به این ترتیب سیستم موفقی در منطقه خواهیم داشت که در آن وجوه دیگر حمل و نقل -مانند حمل و نقل ریلی ودریایی- در آن درگیر خواهند شد. از سوی دیگر ترمینال های نفتی بخشی از این مجموعه محسوب می شوند.

وی با اشاره به این که ارائه خدمات بهتر به مشتری و ایمنی دل مشغولی مهمی است، افزود:چشم انداز روشنی برای راه آهن در خاورمیانه وجود دارد و امیدوارم این کنفرانس راه های جدیدی برای تجارت فراهم کند.

انتهای پیام/

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده