ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عدم اقدام برای توسعه سواد رسانه‌ای منجر به بحران در کشور می‌شود

سواد رسانه‌ای عضو شورای سیاستگذاری همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی گفت: اگر امروز برای توسعه سواد رسانه‌ای اقدام نکنیم، بحران عجیبی کشور را فرا خواهد گرفت و زمانی خواهد رسید که دیگر دیر شده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ محمدمحسن صدر در جمع اعضای شورای برنامه‌ریزی جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی از آمادگی دانشگاه پیام نور برای ارزیابی علمی روابط عمومی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور با هدف انجام مسئولیت اجتماعی خود در حوزه سواد رسانه‌ای، شاخصه‌های ارزیابی میزان سواد رسانه‌ای روابط عمومی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی را تعیین و بر این اساس روابط عمومی‌های کشور را مورد ارزیابی علمی قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه افزایش سواد رسانه‌ای جامعه وظیفه تمامی نهادهای دانشگاهی است، تأکید کرد: اگر امروز برای توسعه سواد رسانه‌ای اقدام نکنیم، بحران عجیبی کشور را فرا خواهد گرفت و زمانی خواهد رسید که دیگر دیر شده است و فرصت کافی برای انجام اقدام عملیاتی مرتبط با استفاده از فرصتهای فضای مجازی و مصونیت از تهدیدهای آن را نداریم.

محمدصادق افراسیابی؛ دبیر همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی نیز در این نشست اقدامات دانشگاه پیام نور را در حوزه افزایش سواد رسانه‌ای دانشجویان شایسته تقدیر خواند و گفت: اخیرأ مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از معلمان و نومعلمان سراسرکشور بر اهمیت فراهم کردن زمینه‌ استفاده‌ صحیح از فضای مجازی تأکید کردند که این امر نیازمند توسعه سواد رسانه‌ای به عنوان یک مسئولیت اجتماعی همگانی و البته اهتمام وِیژه دستگاه‌های دولتی خصوصأ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

وی تأکید کرد: بررسیهای ما طی یک سال گذشته نشان می‌دهد دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه سواد رسانه‌ای پیش‌رو هستند و آماری که اخیرأ توسط یکی از معاونان دانشکده خبر در خصوص میزان بهره‌مندی دانشجویان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از سواد رسانه‌ای منتشر شد به آن معنا است که سایر دانشگاه‌های کشور باید بیشتر تلاش کنند در غیر این صورت از این دو دانشگاه و جهاد دانشگاهی عقب خواهند ماند.

افراسیابی افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حمایتهای پژوهشی خوبی از گسترش سواد رسانه‌ای در کشور داشته است و بر اساس گزارشهای ارسال شده به دبیرخانه دائمی همایش متوجه شدیم پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و دانشکده خبر پژوهشهای مهمی را در عرصه سواد رسانه‌ای به سرانجام رسانده‌اند.

لازم به ذکر است همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی 20 مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X