عدم اقدام برای توسعه سواد رسانه‌ای منجر به بحران در کشور می‌شود

سواد رسانه‌ای عضو شورای سیاستگذاری همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی گفت: اگر امروز برای توسعه سواد رسانه‌ای اقدام نکنیم، بحران عجیبی کشور را فرا خواهد گرفت و زمانی خواهد رسید که دیگر دیر شده است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ محمدمحسن صدر در جمع اعضای شورای برنامه‌ریزی جشنواره و همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی از آمادگی دانشگاه پیام نور برای ارزیابی علمی روابط عمومی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور با هدف انجام مسئولیت اجتماعی خود در حوزه سواد رسانه‌ای، شاخصه‌های ارزیابی میزان سواد رسانه‌ای روابط عمومی نهادهای دولتی، عمومی و خصوصی را تعیین و بر این اساس روابط عمومی‌های کشور را مورد ارزیابی علمی قرار خواهد داد.

وی با بیان اینکه افزایش سواد رسانه‌ای جامعه وظیفه تمامی نهادهای دانشگاهی است، تأکید کرد: اگر امروز برای توسعه سواد رسانه‌ای اقدام نکنیم، بحران عجیبی کشور را فرا خواهد گرفت و زمانی خواهد رسید که دیگر دیر شده است و فرصت کافی برای انجام اقدام عملیاتی مرتبط با استفاده از فرصتهای فضای مجازی و مصونیت از تهدیدهای آن را نداریم.

محمدصادق افراسیابی؛ دبیر همایش سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی نیز در این نشست اقدامات دانشگاه پیام نور را در حوزه افزایش سواد رسانه‌ای دانشجویان شایسته تقدیر خواند و گفت: اخیرأ مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از معلمان و نومعلمان سراسرکشور بر اهمیت فراهم کردن زمینه‌ استفاده‌ صحیح از فضای مجازی تأکید کردند که این امر نیازمند توسعه سواد رسانه‌ای به عنوان یک مسئولیت اجتماعی همگانی و البته اهتمام وِیژه دستگاه‌های دولتی خصوصأ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

وی تأکید کرد: بررسیهای ما طی یک سال گذشته نشان می‌دهد دانشگاه جامع علمی کاربردی، دانشگاه پیام نور و جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه سواد رسانه‌ای پیش‌رو هستند و آماری که اخیرأ توسط یکی از معاونان دانشکده خبر در خصوص میزان بهره‌مندی دانشجویان دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از سواد رسانه‌ای منتشر شد به آن معنا است که سایر دانشگاه‌های کشور باید بیشتر تلاش کنند در غیر این صورت از این دو دانشگاه و جهاد دانشگاهی عقب خواهند ماند.

افراسیابی افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حمایتهای پژوهشی خوبی از گسترش سواد رسانه‌ای در کشور داشته است و بر اساس گزارشهای ارسال شده به دبیرخانه دائمی همایش متوجه شدیم پژوهشکده مطالعات فرهنگی اجتماعی وزارت علوم و دانشکده خبر پژوهشهای مهمی را در عرصه سواد رسانه‌ای به سرانجام رسانده‌اند.

لازم به ذکر است همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی 20 مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عدم اقدام برای توسعه سواد رسانه‌ای منجر به بحران در کشور می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X