ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فرهنگ محقق شد

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، این مطلب را محمدرضا مخبر دزفولی روز یکشنبه در همایش ملی فرهنگ دفاعی در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد، عنوان کرد.
وی ادامه داد: تردیدی نداشته باشیم که پیروزی انقلاب اسلامی با محوریت فرهنگ اتفاق افتاد و حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران یک فقیه بزرگ، یک مرجع بزرگ تقلید و یک اسلام شناس یگانه در دنیای معاصر بودند که با رویکرد انسان سازی بشریت، پیروزی انقلاب را رقم زدند و مردم هم با پیروی از ایشان این حرکت را دنبال کردند.

** جنس پیام های امام(ره) فرهنگی بود
مخبر دزفولی گفت: از همان اول انقلاب و حتی قبل از آن نیز نوع و جنس پیام های امام راحل فرهنگی بود زیرا شان روحانیت اقتضا می کند نگاه، نگاهی فرهنگی باشد.
وی افزود: از اول پیروزی انقلاب هم امام و بعد از ایشان، مقام معظم رهبری به تمام مقولات نگاه فرهنگی داشته و دارند چون اصل پیام انقلاب اسلامی فرهنگی است و به نظر می رسد هر چیزی که پسوند پیدا می کند به فرهنگ، باید نسبتش را نیز به فرهنگ بیابد.

** فرهنگ انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم در مقابل ظالم است
دیبر شورای انقلاب فرهنگی گفت: وقتی فرهنگ انقلاب اسلامی دفاع از مظلوم در مقابل ظالم باشد، وقتی در دکترین امام راحل دفاع از مردم مظلوم فلسطین باشد، وقتی در نگاه امام و مقام معظم رهبری مقابله با سلطه و محو رژیم اشغالگر قدس باشد، ممکن است در یک نگاه احساس شود که بعضی از اینها پیام های سیاسی باشند اما ذات آنها فرهنگی است و در ذات خود، دفاع از مظلومان و دفاع از شرافت انسانی است.

** انقلاب اسلامی به خاطر برخورداری از ذات فرهنگی، در معرض تهاجم است
مخبر دزفولی تصریح کرد: چون ذات انقلاب اسلامی فرهنگی است، این انقلاب دائما در حال تهاجم است و چون در معرض تهاجم قرار دارد دفاع ضروریست چون هرگاه کشوری ضعیف باشد و قدرت دفاع از خود را نداشته باشد، نظام سلطه آن را ویران می کند.
وی افزود: چرا امروز بعد از سی و چند سال از گذشت انقلاب اسلامی سخن از ایجاد تمدن نوین اسلامی می کنیم، اگر کشور ضعیفی بودیم و برنامه ای برای آینده نداشتیم این سخن را بیان نمی کردیم.

** ضرورت تحقق سه ضلع تمدن نوین اسلامی
دبیر شورای انقلاب فرهنگی گفت: برداشت من این است که تمدن نوین اسلامی سه ضلع علم و فناوری، فرهنگ و اقتصاد دارد که اگر بتوانیم این سه را محقق کنیم، یک دیوار مستحکم فرهنگی را در مقابل هر گونه تهاجم احتمالی دشمن ایجاد کرده ایم.

** اقتصاد مقاومتی بدون اقتصاد دانش بنیان محقق نمی شود
وی افزود: اقتصاد مقاومتی بدون اقتصاد دانش بنیان محقق نمی شود و هنوز اقتصاد مقاومتی به شکل کاملی در کشور شکل نگرفته و باید ذیل سیاست های رهبری، اهداف کمی و کیفی، تصمیم کار ملی و برنامه زمان بندی شده را برای تحقق مهم برنامه ریزی کنیم.
همایش ملی فرهنگ دفاعی، بمنظور تبیین، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ دفاعی کشور و تقویت مؤلفه ‌های فرهنگی با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان ‌های کشوری و لشکری توسط معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح و با حضور اندیشمندان، کارشناسان و مسئولان کشوری و لشکری و با مشارکت 48 دستگاه مختلف در مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا وسیما در حال برگزاریست.
اجتمام ** 7029 ** 9132 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده