ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پژوهشگر فرهنگی:ساختار شهری شیراز متناسب با فرهنگ مردم باشد

سیروس رومی یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امروز توجه به زیرساخت های فرهنگی در شهری مانند شیراز بسیار حائز اهمیت است و باید مسئولان در زمینه تقویت و توجه به این زیرساخت ها فعالیت کنند.
وی عنوان داشت: اگر سازه ها و ساختارهای شهری همراه با فرهنگ مردم نباشد، فرهنگ شیراز لطمه می خورد.
این نویسنده و روزنامه نگار افزود: شیراز همواره از سالیان گذشته یک شهر فرهنگی بوده که نام بسیاری از خیابان های این شهر به نام بزرگان و شاعران مزین بوده اما امروز می بینیم که ما در این بخش هر چه داریم مربوط به گذشته است و علیرغم بزرگ تر شدن شهر، موردی در مباحث فرهنگی شهری اضافه نشده است.
او بیان کرد: انتظار نداریم نام همه خیابان ها از شاعران و بزرگان بخش فرهنگ و هنر استفاده شود اما بر این باوریم باید توازن رعایت شود زیرا نتیجه همین نام گذاری ها، رنگ فرهنگی به ساختار شهر می دهد.
این نویسنده و روزنامه نگار ادامه داد: ساختن فرهنگ سراهای کوچک در شان و شایسته شهر شیراز نیست بلکه در این شهر باید فرهنگ سراها و مکان های بزرگ با سازه های زیبایی در نقاط مختلف شهر احداث شود تا گروه های مختلف بتوانند با حضور درآن مکان ها به صورت عمقی به مباحث مختلف فرهنگی بیاندیشند و خدمت کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه گاهی اتفاق های فرهنگی فارس بدون حضور و مشارکت فعالان این بخش در استان انجام می شود و این مورد موجب گسست فرهنگی بین فعالان بخش فرهنگ و مسئولان این بخش می شود.
رومی گفت: اهالی فرهنگ و هنر توقع دارند به نیروهای پیشرو و مستعد فرهنگ و هنر این استان توجه بیشتری شود و اتفاق های فرهنگی در اتاق های در بسته سازماندهی نشود.
وی افزود: اگر نگاه برخی مسئولان فرهنگی، متناسب با ظرفیت شیراز و فارس نباشد، شهر شیراز و فارس بسیاری از موقعیت ها و ظرفیت ها را از دست می دهد.
رومی اظهارداشت:گسست بین فرهنگوران و فعالان حوزه فرهنگ و هنر با مسئولان موجب درجا زدن می شود و این مطلوب نیست.
3002/ 1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده