ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شهردار سابق لندن: اتحادیه اروپا به راه هیتلر و ناپلئون می رود

رویترز به نقل از «بوریس جانسون» در گفت و گو با روزنامه ساندی تلگراف نوشت که دموکراسی در اتحادیه اروپا وجود ندارد و این اتحادیه بدون یک قدرت وحدت بخش، محکوم به شکست است.
وی گفت: ناپلئون، هیتلر و بسیاری دیگر تلاش کردند تا اتحادی از کشورهای اروپایی تشکیل دهند ولی سرنوشت آن فاجعه بار بود. اتحادیه اروپا تلاشی دیگر در همین جهت ولی با روش هایی متفاوت است. مشکل همیشگی فقدان دلبستگی به ایده اروپا است.
شهردار سابق لندن گفت: هیچ حاکمیت قابل درک و احترامی وجود ندارد و این موجب چنین خلاء دموکراتیکی شده است.
وی با تکرار واژگان دوران جنگ چرچیل، افزود که مردم انگلیس باید دوباره 'قهرمان اروپا' شوند. وی همچنین تنش ها میان اعضای اتحادیه اروپا را موجب افزایش قدرت آلمان در این اتحادیه دانست که باعث 'احاطه' بر اقتصاد ایتالیا و 'نابودی' یونان شده است.
بر اساس این گزارش، جانسون گزینه احتمالی برای جانشینی 'دیوید کامرون' نخست وزیر فعلی انگلیس و چهره شاخص موافقان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است.
نخست وزیر انگلیس سردمدار موافقان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا است و استدلال می کند که این امر منجر به امنیت، تاثیرگذاری و پیشرفت بیشتر انگلیس می شود.
همه پرسی حضور یا ترک اتحادیه اروپا سوم تیر ماه در سراسر انگلیس برگزار خواهد شد. بر اساس نظرسنجی ها، موافقان و مخالفان حضور انگلیس در اتحادیه اروپا نیمی از پرسش شوندگان را به خود اختصاص داده اند. با این حال، تعداد کسانی که به صداقت جانسون اعتقاد دارند دو برابر کسانی است که کامرون را راستگو می دانند.
اروپام**3092**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X