ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

25 واحد صنعتی در استان هرمزگان احیا شد

بهمن غلامپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان با اشاره به احیا و راه اندازی مجدد ۲۵ واحد صنعتی در هرمزگان گفت: ۲۲شهرک و نواحی صنعتی در هرمزگان برای حضور و فعالیت سرمایه‌گذاران اعم از داخلی و خارجی آمادگی دارد.

بهمن غلام‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس، با اشاره به آماده‌سازی زیرساخت‌های مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی هرمزگان اظهارداشت: در سال گذشته، 25 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی هرمزگان احیا و راه اندازی مجدد شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع381 واحد صنعتی در استان هرمزگان به بهره‌برداری رسیده است بیان‌داشت: از این تعداد،279 واحد فعال و 102 واحد تعطیل است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ادامه داد: 26 درصد از واحدهای صنعتی پس از بهره‌بردای طی سالیان گذشته از چرخه تولید خارج شده که با تمهیدات صورت گرفته طی سال 95 کلیه واحدهای تعطیل، تعیین تکلیف می‌شوند.

غلام‌پور در ادامه گفت: تعیین تکلیف این واحدهای صنعتی به گونه‌ای است که در صورت امکان، راه‌اندازی مجدد شده و در غیر این‌صورت به متقاضیان جدید تحویل و یا تغییر صنعت داده می شود.

وی تصریح‌کرد: این دسته از واحدهای صنعتی جهت تغییر صنعت، نیازمند اخذ مجوز و موافقت از اداره کل محیط زیست هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ابرازداشت: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حداقل نیمی از واحدهای تعطیل به چرخه تولید بازگردند و مابقی به افراد و متقاضیان جدید واگذار شود.

وی با اشاره به وجود 22 شهرک صنعتی در هرمزگان از آمادگی کامل جهت واگذاری واحدهای صنعتی به سرمایه‌گذاران خارجی خبرداد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای واگذاری این واحدها به سرمایه‌گذاران به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شده است.

غلام‌پور از بهره‌مندی شهرک‌های صنعتی شماره 1 و 2 شهرستان بندرعباس از نعمت گاز خبرداد و ابرازداشت: شهرک صنعتی بستک نیز در سال جاری گازرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان همچنین گفت: آن دسته از شهرک‌های صنعتی که در مسیر خطوط گازرسانی قرار دارند نیز در سال جاری از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

وی از شهرک صنعتی خلیج فارس واقع در غرب بندرعباس و همجوار کشتی‌سازی و صنایع فراساحل در زمینی به مساحت 800 هکتار به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان هرمزگان یاد کرد.

غلام‌پور اذعان‌د‌اشت: شهرک صنعتی گمبرون  به عنوان دومین شهرک صنعتی استان به مساحت 600 هکتار و در 5 فاز عملیاتی 120 هکتاری پیش بینی شده که زیرساخت‌های فاز اول آن فراهم و آماده واگذاری به متقاضیان است و فازهای بعدی نیز متناسب با مراجعه سرمایه‌گذاران آماده‌سازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان گفت: برای واگذاری واحد بزرگ، متوسط یا کوچک منعی نداریم،و قادریم تا واحدهای صنفی 100 الی 150 متری تا واحدهای بزرگ در چندین هکتار را به سرمایه گذاران واگذار کنیم.

وی میانگین هر واحد صنعتی در استان را 7  دهم هکتار عنوان کرد و گفت: پیش بینی می شود بیش از 1000 واحد صنعتی در شهرک صنعتی گمبرون جانمایی شود.

غلام‌پور با اشاره به افتتاح شهرک صنعتی میناب  در سال 69 گفت: عدم وجود زیرساخت‌های مناسب در این شهرک سبب شد تا سرمایه گذاران رغبتی برای سرمایه گذاری در این شهرک نداشته باشند و استقبالی صورت نگیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان ادامه داد: اما تبدیل روستای تیرور در مجاورت شهرک صنعتی میناب  به شهر، احداث بزرگراه بندرعباس – میناب و مناسب‌تر شدن مسیر دسترسی و صرف هزینه 25 میلیارد ریال در سال 94 سبب شد تا یک‌باره واگذاری زمین در شهرک صنعتی میناب جهش خوبی داشته باشد، به طوری که از تعداد واحدهایی که در سال‌های قبل اقدام کرده بودند از 7 واحد به 33 واحد افزایش یافت و همچنان متتقاضی دارد.

وی افزود: در این شهرک صنعتی، چندین واحد اعم واحد تولید تیرهای سیمانی مخصوص شبکه‌های برق و واحد تولید خوراک آبزیان در سال 94 افتتاح و به بهره برداری رسید و مابقی نیز در دست احداث و تکمیل است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی هرمزگان با اشاره به نحوه راه اندازی و بهره‌برداری از طرح‌ها در شهرک‌های صنعتی گفت: با توجه به اینکه بخشی از شروع کار بر عهده دستگاه های متولی صدور موافقت اصولی یا مجوز فعالیت است، متقاضیانی که از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و یا مجمع امور صنفی مجوز فعالیت داشته باشند متناسب با نیازی که دستگاه مربوطه در طرح و مجوز فعالیت پیش بینی کرده‌اند به همان اندازه زمین در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد.

غلام‌پور با اشاره به تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط در راستای دستیابی به اهداف مدنظر شرکت شهرک‌های صنعتی استان هرمزگان، همکاری و همدلی دستگاه‌هایی همچون، ادارات‌کل منابع طبیعی، محیط زیست، جهاد کشاورزی، آب منطقه‌ای و برق منطقه‌ای، شرکت گاز، مخابرات، آب و فاضلاب شهری و روستایی، راه و شهرسازی و مسکن در جهت تحقق اهداف این شرکت را خوب ارزیابی‌کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده