ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهمانی 20 ساله کسبه در بازار گل محلاتی!

بازار گل محلاتی یا همان باغ گل سالهاست که به پاتوق علاقمندان گل و باغبانی تبدیل شده است و صف طولانی افراد برای ورود به این بازار و ترافیک سنگین همیشگی محورهای منتهی به این باغ گواه این مسئله است.

احوالات باغ گل با اینکه باعث خوب شدن حال و هوای بسیاری از افراد و خریداران می‌شود اما وضعیت این بازار، حال کسبه را ناخوش کرده است؛ بگونه‌ای که کسبه از نبود امکانات رفاهی، نبود سیستم برق و آب شرب و حتی عدم جمع آوری مناسب زباله‌ها و ضایعات گل گلایه دارند.

با این حال شهردار منطقه 14 مهم ترین مشکل این بازار را نبود مالکیت عنوان کرد و گفت: کسبه بازار گل بیست سال است که در زمین‌های متعلق به وزارت راه و شهرسازی مهمان هستند.

دکتر فرهود حمیدی در گفت‌ وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در خصوص وضعیت بازار گل محلاتی واقع در منطقه 14، گفت: مشکل اساسی در بازار گل این منطقه بحث مالکیت زمین است به گونه‌ای که این زمین‌ها متعلق به وزارت راه و شهرسازی است و غرفه‌داران این بازار بر روی مالکیت این زمین‌ها هیچ حقی ندارند.

وی با بیان اینکه در سال 75 این بازار گل احداث شده است، گفت: تنها یک سال این افراد برای فعالیت در این بازار گل قرارداد منعقد کرده و 19 سال است که آنها بدون هیچ قراردادی در بازار گل فعالیت می‌کنند.

شهردار منطقه 14 با بیان اینکه در حال حاضر 500 غرفه در این بازار فعالیت می‌کنند، در پاسخ به برخی انتقادات کسبه در خصوص عدم جمع آوری زباله‌ها آن هم در تعطیلات آخرهفته و در ساعت اوج رفت وآمد خریداران گفت: از نظر فرم کاری نه تنها فعالیت آنها غیرقانونی است بلکه نه مجوزی برای فعالیت‌شان دارند و نه عوارضی به شهرداری پرداخت می‌کنند و تنها ضایعات، زباله و ترافیک موجود در اطراف این بازار را به شهرداری و شهروندان هدیه می‌کنند.

زباله‌های انباشته شده در باغ گل

حمیدی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه 20 تن زباله در این بازار تولید می شود، گفت: هفته گذشته با مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران جلسه‌ای داشته و در این جلسه با اشاره به مشکلات مالکیت این بازار، مجددا از آنها درخواست کردیم که بحث مالکیت بازار گل محلاتی را تعیین تکلیف کرده و از اراضی باقیمانده این وزارتخانه در منطقه 14، زمینی حدود 5 هکتار را به بازار گل اختصاص دهند تا شهرداری با کمک هیات مدیره بازار گل این زمین را خریداری و نسبت به ساخت و ساز آن اقدام کند.

وی با تاکید بر اینکه زمین های بازار گل متعلق به وزارت راه و شهرسازی است، گفت: انصافا این وزارتخانه همکاری‌های زیادی با شهرداری تهران داشته است و شرکت ساماندهی مشاغل تهران بنا به درخواست شهرداری این منطقه به صورت ویژه ساماندهی و تعیین تکلیف بازار گل محلاتی را در دستورکار قرار داده است.

شهردار منطقه 14 در خصوص بدهی غرفه‌داران بازار گل به شهرداری، گفت: در این 20 سال حتی یک ریال نیز عوارض پرداخت نکرده و شهرداران این منطقه مسیرهای قانونی را برای اخذ این بدهی طی کرده‌اند اما هر باره کسبه با جار و جنجال موضوعات را به حاشیه رانده اند.

حمیدی افزود: بر اساس اجاره‌بها، کسبه به شهرداری حداقل دو میلیارد تومان بابت عوارض‌ بدهکار هستند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده