ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شش حلقه چاه غیرمجاز در منطقه شمیل بندرعباس مسدود شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ ملائی یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انسداد این چاه ها در راستای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب استان و حفظ و صیانت از منابع آبهای زیرزمینی انجام شد.
وی با اشاره به تلاش این شرکت برای انسداد چاه های غیرمجاز در استان، تصریح کرد: در همین راستا اکیپ های گشت و بازرسی برای نظارت بر چاه های مجاز و جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز و برداشت شن غیرمجاز و غیر اصولی و ماسه از رودخانه های استان به طور شبانه روز دشت ها را کنترل می کنند.
ملائی تصریح کرد: حفر چاه های غیرمجاز در استان موجب نابودی دشت های آبی و ایجاد فروچاله ها شده است.
وی با اشاره به بحران کم آبی در استان، تاکید کرد: با توجه به این بحران، انسداد چاه های غیرمجاز برابر حکم قضایی در اولویت کاری این شرکت قرار دارد.
این مقام مسئول تصریح کرد: با متخلفینی که اقدام به حفر چاه غیر مجاز می نمایند برابر قانون برخورد و چاههای غیرمجاز آنها نیز پر می شود.
ملائی گفت: حفاظت از منابع آب زیرزمینی به منظور نگاه داشتن سفره آب زیزمینی در حالت تعادل و حفاظت از منابع آب در شرایط بحران آب بسیار حائز اهمیت است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به تاثیر سوء حفر چاه های غیرمجاز در بخش کشاورزی، گفت: از کشاورزان و دهیاران و شوراها انتظار داریم در جهت جلوگیری از نابودی جنگل ها و کشاورزی و خشک شدن چاه ها ، حفرچاه های غیرمجاز را گزارش دهند.
استاندار هرمزگان در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان در اواخر آذرماه پارسال گفت: از سال 85 تا 92 حدود هفت هزار و 200 حلقه چاه در هرمزگان حفر شد که بیش از پنج هزار حلقه آن غیرمجاز بوده است.
جاسم جادری بیان داشت: بیشتر چاه های حفر شده غیر مجاز است که باید برای حفاظت از منابع آبی و آب های زیر زمینی در استان نظارت و برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
بیش از 18 سال خشکسالی و کم آبی در هرمزگان موجب خشک شدن 365حلقه چاه آب آشامیدنی، 18 دهنه چشمه و قنات، 100 حلقه چاه و کاهش آب 135 حلقه چاه بین 30 تا 70 درصد شده است.
400روستای هرمزگان بکلی آب شرب ندارند و 400 روستا نیز به صورت سیار آبرسانی می شود.
هم اکنون تنها 43 حلقه چاه در هرمزگان در وضعیت قابل قبولی قرار دارند.
7198/ 6048

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده