ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امروز هوای تهران سالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفی هوای تهران به برغم افزایش 15 عددی نسبت به روز گذشته همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش ایرنا، محمد رستگاری افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به روز گذشته با 15عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 77 قرار دارد.

رستگاری گفت: میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز درهمین مدت از 33 به 34 و از 46 به 53 افزایش یافته است.

وی افزود: ایستگاه های دانشگاه شریف، پاسداران و فرمانداری شهر ری در مناطق 2، 3 و 20 به ترتتیب با شاخص عددی 109، 104 و 99 بیشترین میزان آلایندگی جوی در 24 ساعت گذشته را داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پارک رز(منطقه 22) با شاخص 41 ، سوهانک(منطقه 1) و شهرداری منطقه 2 نیز هر دو با شاخص 55 کمترین حجم آلاینده های جوی را دراین مدت داشتند.

شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.

بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X