ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ولادت در زنجان افزایش یافت

احد جودی روز یکشنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا افزود: تجزیه و تحلیل آماری بیانگر آن است که فروردین امسال یک هزارو 623 نوزاد در این استان چشم به جهان گشودند، که نسبت به یک هزارو 559 نوزاد متولد شده در مدت مشابه سال گذشته 4.11 درصد افزایش نشان می دهد.
وی اظهار کرد: از مجموع تعداد ولادت های رخ داده در فروردین امسال تعداد 876 مورد متولدین پسر و 747 مورد را متولدین دختر تشکیل می دهد.
جودی در ادامه به تعداد ولادت های رخ داده در مناطق شهری و روستایی نیز اشاره کرد و افزود: طی مدت یاد شده تعداد یک هزارو 80 واقعه ولادت در مناطق شهری رخ داده که از این تعداد 574 واقعه تولد پسر و تعداد 506 واقعه تولد دختر بوده است.
مدیرکل ثبت احوال استان زنجان ادامه داد: تعداد 543 واقعه ولادت در مناطق روستایی استان به ثبت رسیده از این تعداد 302 تولد پسر و تعداد 241 تولد دختر بوده است.
وی بیان کرد: نسبت جنسی برابر با 117 یعنی به ازای ثبت واقعه 100 ولادت دختر، تعداد 117 ولادت پسر در این استان به ثبت رسیده است.
جوی خاطرنشان کرد: بیشترین ولادت های ثبت شده این استان طی فروردین امسال مربوط به مادران واقع در گروه سنی 25-29 سال بوده است و با 487 واقعه که 30 درصد از کل ولادت ها را به خود اختصاص داده است.
6085/7320

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده