ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زندگی دوباره برای شش بیمار نیازمند به عضو با پیوند کلیه و کبد

به گزارش دریافتی ایرنا از انجمن کلیوی فارس، اعضای مرحوم علیرضا برزگر و بهروز طیبی که به علت خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بودند در این بیمارستان به بیماران نیازمند به عضو پیوند زده شد .
یک کلیه شادروان علیرضا برزگر 39 ساله به بیمار کلیوی 43 ساله از جهرم و دیگر کلیه و پانکراس وی به بیمار کلیوی دیابتی 45 ساله و کبد او به بیمار کبدی 41 ساله پیوند زده شد ، این بیماران به ترتیب ساکن شهرهای شیراز ، مشهد و اهر و در بیمارستان نمازی شیراز بستری هستند .
همچنین کلیه های شادروان بهروز طیبی دوست 45 ساله به بیماران کلیوی 43 ساله از شیراز و یک بیمار 43 ساله از میمند و بیمار کلیوی 33 ساله از تهران پیوند زده شد .
انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس ضمن تقدیر از خانواده های زنده یاد طیبی دوست و برزگر از شهروندان خواست تا برای سهولت در کار اهدای عضو کارت اهدای عضو را تکمیل و به انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس اهدا کنند .
اکنون هشت هزار و 500 بیمار کلیوی ، پیوندی، دیالیزی و بیمارانی که در شرف دیالیز و پیوند هستند، تحت پوشش این انجمن قرار دارند .
مدیر کل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان داشت : هر لحظه بر شمار افرادی که به عضو پیوندی نیاز دارند افزوده می شود ، اکنون 450 بیمار کلیوی و 500 بیمار کبدی در شیراز در لیست انتظار پیوند عضو قرار دارند.
نادر معینی اظهار داشت : همه پیوندهایی که توسط تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بیمارستان نمازی انجام می شود رایگان است اما هزنیه داروی این بیماران بشدت گران و سرسام آور است از این رو لازم است خیرین و نیکوکاران در تامین اقلام مورد نیاز این بیماران مارا یاری کنند.
وی گفت: هر روز حداقل یک پیوند کلیه و برخی از روزها بیش از یک پیوند در بیمارستان نمازی شیراز صورت می گیرد و لازم است خانواده ها با پر کردن فرم و دریافت کارت پیوند عضو مشارکت بیشتری در تامین اعضای مورد نیاز بیماران نیازمند داشته باشند.
مدیر کل انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس در ادامه شمار پیوندهای کلیه انجام شده در سال گذشته(94) را 334 پیوند کلیه ذکر کرد و گفت : 131 مورد از این پیوندها از دهنده مرگ مغزی انجام شده ، متاسفانه شمار بیماران نیازمند به عضو پیوندی هر روز رو به فزونی است و یکی از دلایل آن رفتار نادرست غذایی و تشدید زندگی ماشینی است.
6113 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده