6000 پرونده در شوراهای حل اختلاف کرمان وجود دارد

به گزارش ایرنا مهدی تقی زاده روز یکشنبه در نشست روسا و دبیران شوراهای حل اختلاف استان با رئیس کل دادگستری کرمان افزود: سال گذشته بیش از 58 هزار فقره پرونده در شوراهای حل اختلاف استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفت.
وی گفت: 34 شعبه شورای حل اختلاف در کرمان وجود دارد که از این تعداد 33 شعبه شهری و یک شعبه روستایی است.
رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان افزود: شوراهای حل اختلاف تخصصی در شهرستان کرمان در زمینه تصادفات، پزشکی، شهرداری، مطبوعات، زندان و مفقودی موبایل راه اندازی شده است.
وی از افزایش 17 درصدی پرونده در شوراهای اختلاف شهرستان کرمان خبر داد و گفت: سال گذشته 35 درصد پرونده ها در شورای حل اختلاف شهرستان کرمان مختومه شده است.
قانون شوراهای حل اختلاف مصوب 18/4/1387 کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تاریخ 16/5/1387 به تایید شورای نگهبان رسید.
براساس ماده 2 از فصل دومِ این آئین نامه، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی و نظارت بر عملکرد شوراها بر عهده مرکز امور شوراها خواهدبود و رئیس مرکز توسط رئیس قوه قضاییه، منصوب می‌شود.
7440/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «6000 پرونده در شوراهای حل اختلاف کرمان وجود دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X