ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیامد ترور مغز متفکر حزب‌الله شیخ الاسلام: عواملی در سوریه توسط سازمان اطلاعات دشمن خریداری می‌شوند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : سید مصطفی بدرالدین در عملیاتی در خاک سوریه به شهادت رسید. فرمانده شاخه نظامی حزب الله که یکی از مغزهای متفکر بازوی جریان مقاومت بود نه در خاک لبنان که در سوریه به شهادت رسید.

به گزارش انتخاب،  اتفاقی دردناک و تلخ برای جریان مقاومت. اتفاقی که البته به باور حسین شیخ الاسلام سبب قوی تر شدن مقاومت و حزب الله خواهد شد. برای تحلیل نتایج این ترور به دیپلمات پیشین وزارت خارجه به گفتگو نشستیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید. 

خبر شهادت سید مصطفی بدرالدین ملقب به سید ذوالفقار بسیار مهم و در عین حال تکان دهنده بود. بسیاری از رسانه‌های خبری و تحلیلی دنیا هم به این موضوع پرداختند. اساسا ایشان که بودند و حضورشان تا چه اندازه برای جریان مقاومت حائز اهمیت بود؟ 

سید ذوالفقار فرمانده جهادی حزب الله و جانشین و برادر زن عماد مقنیه بود. دلیل اهمیت این فرد سمت او، سوابق و تجاربش برای مبارزه با دشمن صهیونیستی و تکفیری در لبنان و سوریه بوده است. ضمن اینکه دلیل حضور ایشان در سوریه هم  مبارزه با تروریسم بود که متاسفانه منجر به ترور او توسط عوامل رژیم صهیونیستی شد.

با توجه به اینکه مصطفی بدرالدین جانشین عماد مقنیه بوده و سمت مهمی در حزب الله داشته ترور این فرد چه تاثیری بر جریان مقاومت خواهد گذاشت؟

به نظر من این موضوع منجر به رشد مقاومت خواهد شد. البته از دست دادن این فرد با توجه به تجاربی که داشته به ویژه فعالیت های او با گروههای فلسطینی حتما ضرباتی را از حیث از دست دادن چنین سرمایه مهمی به همراه خواهد داشت و جریان مقاومت متاسفأنه از حضور ایشان محروم خواهد شد ولی در عین حال توجه داشته باشیم ساختار حزب الله به گونه ای است که بسیار زود نیروی جدید و قابل اطمینان جایگزین نیروی از دست داده می کند و اجازه نخواهد داد به عملیات حزب الله لطمه ای وارد شود.

شهادت این فرد روحیه مقاومت را برای مقابله با دشمن مقاوم تر از گذشته خواهد کرد و این موضوع باعث انسجام بیشتر فرماندهان و نیروهای میدانی خواهد شد. از دست دادن نیروهای توانمند و هوشمند حزب الله اتفاق تازه ای نیست و ما همیشه دیدیم با وجود تمام این موارد نه تنها خدشه ای به پیکر جریان مقاومت وارد نشده که حتی سبب مقاوم و قوی تر شدن این اندیشه هم شده است. 

اسرائیل سالها در پی ترور مصطفی بدرالدین در لبنان بوده ولی موفق به ترور این فرد نشده بود. چه اتفاقی افتاد که تل آویو موفق شد  در سوریه به هدف خود دست پیدا کند؟

در لبنان پوشش دفاعی حزب الله بسیار قوی است و دست زدن به چنین اقداماتی اصلا به سادگی امکانپدیر نیست. حزب الله چتر اطلاعاتی وسیعی در لبنان دارد و رژیم صهیونیستی امکان چنین جنایت هایی را ندارد ولی به دلیل اینکه سوریه در دست جامعه اطلاعاتی دشمن قرار دارد، متاسفانه از این دست اتفاق ها می افتد. عواملی در سوریه توسط سازمان اطلاعاتی دشمن خریداری می‌شوند و دست به چنین اقداماتی می زنند.

به نظر شما با توجه به صحبت های وزیر دفاع ایران راجع به اینکه در موقعیت مناسب واکنش مناسب به این جنایت رخ خواهد داد، ما باید واکنشی در این راستا داشته باشیم؟ 

صحبت کردن در این مورد دشوار است و اینکه بتوان پاسخی در آن حد داد یا خیر هم بحث دیگری است.  به هر حال واقعیت این است که این جنایت رژیم صهیونیستی اتفاق دردناکی بود ولی حزب الله و جریان مقاومت نشان داده با این اقدامات وحشیانه آسیبی نخواهد دید و برعکس مقاوم تر هم به کار خود ادامه خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت انتخاب-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت انتخاب-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده