ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صدور فناوری و دانش فنی صنعت پتروشیمی برای نخستین بار در کشور

اسماعیل قنبری روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، دربار صادرات فناوری و دانش فنی پتروشیمی گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و گشایش ایجاد شده در فضای بین المللی و گسترش مراودات خارجی صنعت پتروشیمی، صدور فناوری و دانش فنی را در دستور کار قرار داده ایم.
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی به مذاکره با کره جنوبی و هند اشاره کرد و افزود: قرار است با این دو کشور در انتقال دانش مربوط به فرایند های تبدیل گاز به متانول و همچنین تولید پروپیلن مشارکت داشته باشیم.
وی ادامه داد: تمایل داریم تعاملی سازنده با شرکت های بین المللی برای جذب و بومی سازی فناوری های جدید و صدور دانش فنی صنعت پتروشیمی برقرار کنیم.
به گزارش ایرنا، ایران در سال های اخیر در شماری از فناوری های صنعت پتروشیمی به خودکفایی رسیده و توانسته آنها را در مجتمع های پتروشیمی داخل کشور به کار بگیرد.
در دوران تحریم، یکی از مشکلات جدی صنعت پتروشیمی، عدم ورود کاتالیست به داخل کشور بود که متخصصان کشورمان توانستند، آن را در داخل کشور بومی سازی کنند به گونه ای که امکان تولید انواع کاتالیست مورد نیاز صنعت پتروشیمی در کشور فراهم شده است.
کاتالیست ها، موادی هستند که سبب تسریع در واکنش های شیمیایی شده و زمینه افزایش تولید و کاهش مصرف انرژی را فراهم می کنند.
قنبری پیش از این گفته بود: اکنون در کشور امکان تبدیل گاز طبیعی به متانول در سطح وسیعی وجود دارد، در شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز، دموی (نمونه آزمایشی) تبدیل متانول به پروپیلن در ماهشهر با ظرفیت 120 هزار تن در سال اجرا شده که با موفقیت توانسته متانول را به پروپیلن تبدیل کند.
اقتصام**2022** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده