ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اقتصاد مقاومتی و سرمایه گذاری خارجی

این مطلب به قلم غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس اسبق سازمان خصوصی سازی می افزاید : براساس سرفصل های تعیین شده از جانب مقام معظم رهبری ما باید اقتصادی درون زا و برون گرا را در دستور کار خود قرار دهیم.
این موضوع بدان معناست که اقتصاد مقاومتی باید ضمن تکیه بر توانایی های داخلی به دنبال جذب سرمایه گذاری خارجی و حضور تجار و بازرگانان دیگر کشورها در زیرساخت های اقتصادی کشور باشد.
دستیابی به این هدف و مقصود زمانی امکان پذیر است که دافعه های برنامه های ما از جاذبه های غائی آن کمتر باشد و ما توانسته باشیم برای رقابت های بخش خصوصی زمینه سازی کنیم.
قطعا به همین دلایل از حضور تجار و بازرگانان خارجی در طرح های اقتصادی کشور جلوگیری می شد. به خاطر می آورم که در سال های گذشته یکی از تجار صاحب نام ایرانی برایم نقل کرد که تعدادی از تجار ایرانی الاصل آمریکا برای سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در کشورمان ابراز علاقه کرده بودند اما من به آنها گفتم که ما خود در این کشور گرفتار هستیم شما دیگر خود را گرفتار نکنید. برهمین اساس است که می گویم ما در ابتدا باید دافعه حضور تجار ایرانی در طرح های اقتصادی کشور را از بین ببریم و پس از ان به دنبال جذب سرمایه گذاران خارجی باشیم.
ایران پتانسیل و ظرفیت های بسیار زیادی برای جذب سرمایه گذاران خارجی دارد که می توان از آن سود جست. علاوه بر این نیروی کار ورزیده و توانمند هم در کشور ما بسیار ارزان است. در ایران مواد خام با قیمتی بسیار نازل در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرد تا به تولید کالای موردنظر خود اقدام کنند و در نهایت به جهت موقعیت استراتژیک کشورمان در منطقه و جهان کالای تولید شده با سهولت بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد که برای یک سرمایه گذار موضوع بسیار مهم و حیاتی است.
اجرای این سیاست هم زمانی امکان پذیر است که ما به سیستم مدیریتی کشور و سطوح آن توجه ویژه ای داشته باشیم.قطعا با حضور مدیرانی که تنها به دنبال کسب منافع شخصی خود هستند کاری را از پیش نمی بریم. مدیرانی که در گردش دولت ها و وزرای کابینه هر سه - چهارسال تغییر می کنند و جایگاه خود را به افرادی واگذار می کنند که تازه می خواهند از فرصت ایجاد شده برای ارتقای جایگاه شغلی و مالی خود استفاده کنند.
برهمین اساس هم انتصاب مدیران کیفی و توانمند علاوه بر اینکه در راستای اجرای منویات رهبر انقلاب در عمل به اقتصاد مقاومتی تاثیرگذار است می تواند فرصت را از افراد سودجویی که هدفی جز کسب منافع شخصی خود ندارند سلب کند.
مدیرانی که با فرصت سازی ایران را به سمت خنثی سازی تهدیدها سوق دهند و طلبی نیز بابت عدم انتفاع شخصی خود از کشور نداشته باشند.
منبع :‌سایت امید هسته ای ایرانیان
زمان انتشار : 25 اردیبهشت 95
1647

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X