ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رفتار سیاسی لاریجانی و عارف الگویی برای آینده!

این روزها در فضای سیاسی کشور پس از مشخص شدن ترکیب نمایندگان منتخب برای مجلس دهم بازار گمانه زنی ها در خصوص انتخاب رییس مجلس دهم بسیار داغ است بطوریکه در این بازارگرمی کلیدواژه هایی رد و بدل می شود که می تواند در فرآیند اداره سیاسی کشور در آینده نقش بسزایی داشته باشد.
اتفاقات آینده سیاسی کشور با توجه به پوست اندازی های سیاسی که در این سال های پس از انتخابات ریاست جمهوری 92 در کشور شاهد آن هستیم و نشانه های روییده شده عقلانیت سیاسی و تدبیر در مسیر امیدبخشی به جامعه به روشنی در آن قابل درک است، بستگی به روندی دارد که بیش از همه افرادی چون لاریجانی و عارف به عنوان رهبران دو جریان سیاسی قابل قبول در اردوگاه اصولگرایان و اصلاح طلبان در این مقطع از زمان در آن نقش دارند.
امروز در مقابل دیدگان ناظر ملت که کار خویش را در انتخابات 7 اسفند 94 و در مسیر همان در 10 اردیبهشت 95 با عبور از افراط گرایان تمام کردند، حالا این منتخبان مردم از هر دو اردوگاه و رهبران آنان هستند که باید با رفتاری عقل گرا و پرهیز از هیجانات سیاسی، مسیر راه تعامل در خانه ملت را هموار و این رکن اصلی را در راس امور با عقلانیت به نمایش بگذارند.
لاریجانی و عارف دو عنصر حیاتی در این بسترسازی هستند، دو چهره ای که در این سال ها با رفتارهای خود نشان داده اند با درک واقعیت های کشور و آنچه را که مردم می خواهند، در مسیر مطالبات مردم حرکت می کنند و امروز نیز تعامل این دو بر سر کرسی ریاست قوه مقننه، با کمی دوراندیشی ضمن آنکه از آنان به عنوان سرمایه های آینده در افکار عمومی نقش بسته می شود، در مسیر الگوسازی برای رفتارهای سیاسی آینده بسیار حیاتی است و می تواند نقشی نو در اندازد!
امروز پیش از آنکه چه کسی رییس آینده مجلس می شود، مهم واقعیتی است که باید این دو در کارکرد خود در این مجلس که با شرایط و مطالبات جدیدی روبروست، بیاندیشند و راه را برای آنکس که کاربرد بهتری دارد، باز کنند و دیگری به عنوان یک لیدر قوی در مسیر تحولات آینده بنشیند تا راه اعتدال و توسعه بسته نشود!
7294/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده