ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مجازات حبس برای مخالفان واگذاری تیران و صنافیر

دادگاهی در مصر برای ۱۵۲ نفر از معترضان به واگذاری جزایر «تیران» و «صنافیر» به عربستان سعودی مجازات‌های حبس دو تا پنج سال زندان درنظر گرفت. خبرگزاری فارس: در ادامه مقابله دولت مصر با معترضان به اعطای دو جزیره مصری «صنافیر» و «تیران» به عربستان سعودی، دادگاه برای معترضان مجازات حبس درنظر گرفته است.

فروردین ماه بود که به دنبال سفر ملک سلمان به قاهره، دولت مصر با اعطای دو جزیره «تیران» و «صنافیر» به عربستان سعودی موافقت کرد؛ موضوعی که با اعتراض نیروهای انقلابی، سیاسی، مردمی، حزبی و فعالان و جنبش‌های مصری از تمام طیف‌ها و گرایش‌ها (چه معارض نظام و چه حامی آن) مواجه شد.

اشتراک نظر با «محکومیت تقدیم جزایر مصری به عربستان» برای اولین بار سبب اتفاق نظر معارضان و حامیان نظام حاکم مصر شده که البته این مساله با واکنش عبدالفتاح السیسی و نیروهای امینیت و پلیس مواجه شد.

نیروهای امنیتی و پلیس با تظاهرات سراسری مخالفان به واگذاری دو جزیره مصری به عربستان به شدت برخورد کردند و تعداد زیادی از معترضان را هم بازداشت کردند.

به گزارش رویترز، روز شنبه دادگاه مصری 152 نفر از معترضان را بین دو تا پنج سال به زندان محکوم کرد.

تاکنون بیش از 200 نفر به خاطر تظاهرات و اعتراضات سراسری به موضوع اعطای جزایر به عربستان سعودی دادگاهی شده‌اند که تاکنون 101 نفر به پنج سال و 51 تن دیگر به دو سال حبس محکوم شدند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده