ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تصمیم بدموقع وزارت ورزش برای جودو چه زمان مجمع بود آقای وزیر؟

تصمیم بدموقع وزارت ورزش برای جودو/ چه زمان مجمع بود آقای وزیر؟
تصمیم برای برگزاری مجمع انتخابی فدراسیون جودو این رشته را بعد از تجربه کردن تنها چند ماه آرامش یکبار دیگر وارد حاشیه کرد تا تاثیر منفی آن سهمیه‌های المپیک را در خطر جدی از دست رفتن قرار دهد.

خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: فدراسیون جودو را باید در رديف فدراسیون‌های پرحاشیه ورزش کشور قرار دارد. فدراسیونی که با چند دستگی مدعیان نشستن روی صندلی رياست و سهم خواهان این رشته در طول چند سال اخیر همیشه آبستن حوادث و حواشی متعدد بوده است.

 

مشکل اصلی جودو عدم تمرکز و یکدلی میان اهالی آن است. رشته‌ای که پیشکسوتانش به دنبال یک مدیریت قدرتمند و برنامه مدار با وحدت رویه برای رشد، گسترش و توسعه جودو در کشور و ترمیم تیم ملی با توجه به جوانان و نوجوانان در راه ساختن آینده‌ای درخشان است.

 

برخلاف نظر پیشکسوتان و دلسوزان همیشه عده‌ای هستند که به دنبال سهم خود از ورزش جودو هستند. سهمی‌که هیچ حقی در آن ندارند و هیچ گامی‌برای رسیدن به اهداف آن برنداشته و تنها به دنبال صندلی خود هستند تا حداقل دستی در آتش آن داشته باشند.

 

این دوستان به ظاهر دلسوز تا بیرون مجموعه هستند حاشیه سازی می‌کنند و وقتی هم که وارد می‌شوند و کار را دست می‌گیرند جز ادامه راه خود هدف دیگری ندارند و ایده و داشته ای برای کمک به جودو ندارند.

 

مسئولان وزارت ورزش و جوانان نیز آب در‌هاون حاشیه سازان ریختند. جودو ایران به دنبال کسب سهمیه المپیک بود و در روزهای که تیم ملی باید با تمرکز بیشتر برای قطعی کردن سهمیه‌های خود تمرین می‌کرد یک تصمیم خلق الساعه روند کار را مختل کرد. چگونه است که اهالی کاراته سخت به دنبال برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون هستند و وزارت ورزش معلوم نیست به کدام دلیل در برگزاری آن تعلل می‌کند ولی به یکباره خبر ثبت نام از کاندیداهای جودو منتشر می‌شود؟

 

به هیچ عنوان قصد حمایت از خدابخش را نداشته و خبرگزاری مهر جدی ترین منتقد وی در دوران کوتاه مدیریتش بوده است ولی حداقل ثمری که حضور او در جودو داشت، آرامش نسبی حاکم بر این رشته بود و سهمیه‌هایی که جودو به سه سال برایش زحمت کشیده شده و هزینه هنگفتی شده و در حال ثمر دادن بود با این تصمیم مدیران ورزش کشور در خطر جدی از دست رفتن قرار گرفت.

 

امیدواریم گودرزی و سجادی جواب یک سئوال را شفاف بیان کنند که آیا اعضای مجمع نمی‌توانند از رئیس مجمع بخواهند یک انتخابات را به زمان دیگری موکول کند؟ در چنین روزهایی که تیم ملی در مسابقات برون مرزی به دنبال کسب امتیاز ورودی المپیک است آیا اعضای مجمع اجازه طرح سئوال از وزیر ورزش را دارند که با کدام هدف جودو را وارد حاشیه کرده است؟ مگر نه اینکه وزارت ورزش باید با حامی‌فدراسیون‌ها در راه تحقق اهداف عالی آن باشد؟

 

معلوم نیست وزارت ورزش با سرپرستی که خود منصوب کرده بود چرا به یکباره با مشکل برخورد و تصمیم به برگزاری مجمع انتخاباتی گرفت. مگر خود آقایان در مصاحبه‌هایشان بارها عنوان نکرده بودند بعد از المپیک انتخابات جودو برگزار خواهد شد؟

 

اینکه برگزاری مجمع حق قانونی وزارت ورزش است و زمان سرپرستی خدابخش هم رو به پایان بود را قبول داشته و بحثی بر آن وارد نیست. ولی آیا نمی‌شد حداقل تا ۱۰ خرداد تامل کرده و تکلیف سهمیه‌های المپیک مشخص می‌شد پس از آن اقدام به ثبت نام و برگزاری مجمع می‌کردند؟

 

نکته مهم دیگری که باید عنوان کنیم اینکه جودو در آستانه المپیک به شدت در خطر تعلیق قرار دارد و امیدواریم مسئولان وزارت ورزش حداقل این موضوع را جدی بگیرند. اساسنامه فدراسیون جهانی جودو مسئولیت برگزاری مجمع را در غیاب رئیس يا سرپرست برعهده نایب رئیس قرار داده است. اگر غیر از این موضوع اتفاق بیفتد عواقب آن برعهده متولیان ورزش کشور است و زحمات سه ساله جودوکاران و مربیان در راه کسب سهمیه‌ها با تعلیق این رشته در آستانه المپیک از دست می‌رود.

[ منبع این خبر سایت ورزش 1 می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ورزش 1 منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده