ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۸ درصد مدارس شهرستان کبودراهنگ خیر ساز هستند

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا فولادوند عصر شنبه در آئین تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان کبودراهنگ برگزاری دو مرحله‌ای جشنواره خیرین مدرسه ساز کبودراهنگ را ارائه الگوی عالی از ایثار و از خود گذشتگی به دانش آموزان در سطح آموزشگاه‌ها دانست که دانش آموزان را وارد عرصه کرده و اولیا را با مشکلات مدارس آشنا می‌کند.

وی افزود: شهرستان کبودراهنگ وضعیت خوبی در مدرسه سازی دارد اما انتظار از مردم شهرستان کبودراهنگ کمک بیشتر به آموزش و پرورش است تا ۲۰ درصد باقیمانده مدارس تخریبی شهرستان نیز در سال‌های آینده بازسازی شود.

فولادوند با بیان اینکه تاکنون ۱۵ مدرسه معادل ۸ درصد مدارس توسط خیرین مدرسه ساز شهرستان کبودراهنگ احداث شده است، گفت:  انتظار داریم خیران بیشتر همت کنند تا از میانگین کشوری در این شهرستان عقب نمانیم.  

مدیر کل آموزش و پرورش استان همدان در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل عمده آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ اشاره کرد و یادآور شد: ۶۰ تا ۷۰ درصد نیروی انسانی شهرستان کبودراهنگ غیر بومی هستند.

وی با بیان اینکه ۱۸۰۰ نفر در شهرستان استخدام شده اند و شاید ۲۰ درصد آنها بومی باشند، گفت: با اجرای طرح بومی گزینی وزارت آموزش و پرورش و استفاده از بوم برای بوم ۵ سال آینده شهرستان از این بعد خودکفا خواهد شد.

۶۰ درصد مدارس کبودراهنگ به سیستم‌های گرمایشی استاندارد مجهزند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ نیز گفت: سال گذشته از محل کمک‌های خیران استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی ۲۰ مدرسه با ۴۰۰ میلیون تومان انجام شد و ۶۰ درصد از مدارس شهرستان به سیستم‌های گرمایشی استاندارد مجهز شدند.  

رضا عسگری با بیان اینکه کمک‌های خیرین باعث کشف و درخشش استعدادهای دانش آموزان می‌شود، اظهار داشت: خیرین مدرسه ساز مصداق صدقه جاریه هستند.

وی با اشاره به اینکه تعهد خیرین مدرسه ساز شهرستان کبودراهنگ سال گذشته یک میلیارد تومان بود، افزود: زیبا سازی و نقاشی، تفکیک سرویس‌های بهداشتی و ایزوگام ۳۵ مدرسه، خرید تجهیزات و احداث آبخوری از دیگر اقداماتی است که با کمک‌های خیران مدرسه ساز انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال جشنواره در دو مرحله برگزار شد، عنوان کرد: مرحله اول در آموزشگاهها با مشارکت دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان برگزار و در این  مرحله ۵۷۰ میلیون تومان در مدارس جمع آوری شد و مرحله دوم نیز با حضورر خیرین مدرسه ساز برگزار شد.

عسگری بیان کرد: از ۲۰۰ مدرسه شهرستان ۵۶ مدرسه نیازمند بازسازی، ۲۶ مقاوم سازی و ۲۰ درصد تخریبی هستند.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۸۰۰ میلیون تومان از اعتبارات تخریب و بازسازی و ۲ میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات ملی برای احداث ۲ مدرسه هزینه شد.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده