ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۱۲۴ تن خرما در استان ایلام برداشت می شود

سید تراپ میری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار دشت: یکی از مهمترین محصولات باغی که طی سالهای اخیر در استان ایلام مورد توجه کشاورزان قرار گرفته محصول خرما بوده که هم اکنون در مناطق گرمسیری صالح آباد، مهران و دهلران کشت می شود.

وی بیان داشت: در زمینه محصول خرما در استان ۶۰ هکتار باغ خرما بارور شده که پیش‌بینی می‌شود ۱۲۴ تن محصول از باغات خرمای استان برداشت شود.

رئیس جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه خرمای تولیدی استان بیشتر از نوع زاهدی و استعمران است، گفت: استان ایلام استعدادهای بسیار خوبی در بخش کشاورزی و به خصوص کشت باغات دارد.

میری عنوان کرد:  استان ایلام در مجموع ۳۴۰ هزار هکتار اراضی آبی و دیم قابل کشت دارد و در سال زراعی جاری، ۸۰ هزار هکتار از اراضی دیم و ۴۴ هزار هکتار از اراضی آبی زیر کشت گندم رفته که درمجموع ۱۲۵ هزار هکتار بوده است.

وی با اشاره به اینکه  با توجه به وضعیت آب و هوایی و بارندگی‌های اخیر، پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰ هزار تن گندم از زمین‌های کشاورزی استان برداشت شود، افزود: در محصول جو نیز ۵۵ هزار هکتار زیر کشت رفته که چیزی حدود ۶۰ هزار تن برداشت خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده