ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خیرین مدرسه ساز کشور ۱۰۰۰میلیارد تومان به امرمدرسه سازی کمک کردند

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا حافظی عصر شنبه در آئین تجلیل از خیرین مدرسه ساز شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه بهترین عمل نیک مدرسه سازی است، اظهار داشت: فضیلت دانش بالاتر از عبادت است و خیران مدرسه ساز به گسترش دانش که دارای ارزش بسیار بالایی است کمک می‌کنند.  

وی با اشاره به اینکه از ۱۹ سال گذشته حرکت بزرگ مدرسه سازی را از بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) شروع کردیم، افزود: کار بزرگ مدرسه سازی مقدم بر مسجد سازی است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه این حرکت بزرگ فرهنگی را زمانی که مدارس چهار نوبته بود در کشور آغاز کردیم، ادامه داد: خیرین در اولین سال موجودیت مجمع خیرین، ۱۶ میلیارد تومان و سال بعد ۴۰ میلیارد و سال بعد ۸۰ میلیارد تومان برای امر مدرسه سازی کمک کردند.

حافظی با بیان اینکه در سال ۸۸ اعتبار دولت برای مدرسه سازی ۳۸۰ میلیارد تومان بود اما کمک‌های خیرین ۷۸۰ میلیارد تومان شد، اضافه کرد: در سال‌های بعدی مردم بیش از یک  هزار میلیارد تومان برای مدرسه سازی در سطح کشور کمک کردند.

وی عنوان کرد: در تحریم اقتصادی حضور مردم افزایش یافت و بیش از گذشته در عرصه مدرسه سازی حضور یافتند.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، بعد از انقلاب خیرین مدرسه ساز پدیده مبارکی است و مردم با علاقه و عشق در این عرصه وارد شدند.

وی عنوان کرد: سال گذشته در اجلاس جهانی یونسکو اعلام کردیم که دانش آموزان اسلامشهر با مشارکت خود یک باب مدرسه ساختند و این فرهنگ دوستی برای جهانیان بسیار جالب بود و باید فرهنگ خیری را در سطح جهان اشاعه دهیم.

حافظی با بیان اینکه نخستین خیر مدرسه ساز کشور، امام خمینی(ره) بود که مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال را برای کمک به توسعه مدرسه‌سازی در کشور پرداخت کرد، گفت: مشارکت مردم خیر در ساخت فضای آموزشی فزایش یافته است که نشان از توجه مردم کشورمان در مشارکت در کارهای خیر وفرهنگی آموزشی است.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور  گفت: خیران مدرسه ساز تاکنون نقش بارز خود را در تامین فضاهای آموزشی نشان داده‌اند و با کمک خیران، مدارس چهار نوبته به مدارس یک نوبته و دو نوبته تبدیل شده‌اند.

وی با بیان اینکه هيچ کار خيري منافي کار خير ديگر نيست و ما انسانهاي معتقد و مؤمني بيشماري را داريم که مي توانند هر معضل و مشکلي را برطرف کنند فقط بايد در آنها اعتماد ايجاد کرد و با صداقت با ايشان برخورد شود، گفت: مجامع خيرين مدرسه ساز در ساير کشورها نیز در حال شکل گيري است و به دنبال اين هستيم که از سرمايه و امکانات ساير خيرين برای آباداني ايران بهره برداري کنيم.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده