ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میزان سرمایه گذاری بانک های خصوصی استان همدان در تولید صفر است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیکبخت شامگاه شنبه در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی و همایش اقتصاد و سرمایه همدان با بیان اینکه قصد داریم از برگزاری همایش ها به جز در مواردی خاص جلوگیری کنیم، گفت: می خواهیم در این بستر به اقدام و عمل برسیم و امیدواریم همدانی ها گوشه چشمی به استان خود داشته باشند.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید برنامه ها متناسب با سال اقدام و عمل باشد هرچند برخی همایش‌ها برای تنویر افکار عمومی، مردم و بخش خصوصی ضروری است، از برگزاری همایشی با حضور همدانی‌های مقیم مرکز و با هدف جذب سرمایه‌گذار خبر داد.

وی با اشاره به اینکه قانون هر کشوری آیینه ملت آن کشور است، تاکید کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی به سرمایه گذاری، مالکیت خصوصی و مسائل اقتصادی توجه داشته است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توسعه و نجات اقتصاد کشور را در برنامه خود قرار داده است، ادامه داد: در ۶ سال گذشته توجه ویژه به مسایل اقتصادی کشور همواره مدنظر بوده است.

هنوز به تعالی اقتصادی واقعی در همدان دست پیدا نکرده‌ایم

استاندار همدان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌ها بارها به مسائل اقتصادی و توسعه‌ای کشور تاکید داشته است، بیان کرد: باید ریشه‌یابی شود چرا هنوز به تعالی اقتصادی واقعی در همدان دست پیدا نکرده‌ایم.

محمد ناصر نیکبخت با توضیح اینکه در ۱۰ سال گذشته دوسوم واحد های تولیدی کشور به تعلیق افتاده یا در زیر خط اقتصادی فعالیت دارند، عنوان کرد: ایران تمام بسترها و موقعيت های رشد اقصادی را دارد.

وی با بیان اینکه تحریم ها مشکلاتی را در زمینه اقتصادی به وجود آورده است، عنوان کرد: نباید تمام مشکلات را به پای تحریم ها گذاشت زیرا با وجود سودهای بانکی ۲۲ درصد هیچ کس توان تولید و راه اندازی واحد تولیدی را نخواهد داشت.

وی اشاره کرد: ۷۰ درصد سپرده های مردم استان همدان در بانک های خصوصی است ولی اقدام برای سرمایه گذاری از این زاویه صفر است.

استاندار همدان از ظهور کشور های خارجی برای سرمایه گذاری در استان همدان خبر داد و گفت: زمینه همکاری با کشورهایی همچون ایتالیا، عراق، کره در استان فراهم شده است.

نیکبخت با بیان اینکه دولت گردش های مالی مشخصی دارد، توضیح داد: در همین دولت خطایی از سوی بیمه مرکزی صورت گرفت و با وجود فشارهای فراوانی که به مدیر عامل وارد شد او استعفا داد در صورتی که در دولت گذشته میلیاردها پول گم شد ولی هیچ یک از مسئولین استغفا و برای اقدام پیگیری نکرد.

درب های بسته و زنجیره‌های ایجاد شده در پای تولید باز شده است

وی با اعلام اینکه صدور جواز تاسیس در همدان نیم روز زمان نیاز دارد، اظهار داشت: در حال حاضر برجام نهایی شده و درب های بسته و زنجیره‌های ایجاد شده در پای تولید باز شده اما باید جمیع اعضای موثر در تولید، اشتغال و اقتصاد با یکدیگر هماهنگ شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه قرار نیست برجام رشد اقتصادی برای کشور آورده و همه مشکلات کشور را حل کند، بلکه برجام باید تسهیل‌کننده در جذب سرمایه‌گذار باشد، تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی درون‌زا و برون‌نگر باشیم.

وی با اشاره به اینکه مدیر وقت بانک کارآفرینی ۶ ماه در زندان است که چرا به واحدهای تولیدی سرمایه در گردش داده و اکنون واحدهای تولیدی از عهده پرداخت آن برنمی‌آیند، افزود: بانک کارآفرینی باید این مسئله را حل کند چراکه اگر حل نشود کاری می‌کنم سرمایه‌گذاران حساب خود را از این بانک بیرون بکشند.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده