ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امسال ۱۰ استان کشور زیر پوشش نظام جامع مالیاتی قرار می‌گیرند

به گزارش خبرنگار مهر، حسین میر شجاعیان شامگاه شنبه در آیین افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی و همایش اقتصاد و سرمایه همدان به بیان موضوع توسعه دولت الکترونیک و اقدامات وزارت دارایی در این خصوص و نگرش و رویکرد دولت در بحث دارایی دولت الکترونیک پرداخت.

وی با بیان اینکه دولتی که خود تولید کننده بوده و برنامه ریز باشد، دولت کارافرینی است و حامی واگذاری سرمایه به بخش خصوصی است، گفت: دولتی که حکمران است نظارت می کند و دولتی که جریان مالی مشخصی دارد، مشارکتی و تعامل پذیر است.

دولت در دسترس و فراگیر، دولتی کار آمد و اثربخش است

میر شجاعیان با تاکید بر اینکه دولت در دسترس و فراگیر، دولتی کار آمد و اثربخش است، گفت: هرکس که در عصر دولت دانایی کار می کند برای انجام کار به ادارات و سازمان های متعدد مراجعه نمی کند بلکه به یک دستگاه اصلی مراجعه می کند.

وی ادامه داد: ویژگی های این دولت کاملاً در هم تنیده است و سازمان ها با یکدیگر ارتباط دارند و تبادل اطلاعات انجام می دهند و اطلاعات افراد نیز در این سازمان ها ذخیره می شود.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه دولت در عصر دانایی به اطلاعاتی که در دست مردم است اتکا نمی کند و از طریق بانک ها برنامه ریزی، هدف گذاری و پایه گذاری می کند و با فعالیت ها شایستگی به وجود می آورد، گفت: مردم به راحتی به این دولت اعتماد می کنند.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با توضیح در مورد پنجره واحد که مکانی مجازی است و افراد برای گرفتن خدمات به آنجا مراجعه می کنند، اظهار داشت: در قانون و برنامه پنجم کشور پنجره واحد ترجمه شده است.

وی با اشاره به ماده ۷۰ قانون و برنامه پنجم کشور گفت: پنجره واحد همان سامانه مجازی یا واحد اداری مشخصی است که دستگاه اصلی برای ارائه خدمات یکپارچه مورد نیاز متقاضیان ایجاد کرده به طوری که هماهنگی لازم میان دستگاه های اصلی و دستگاه های فرعی مبنی بر پاسخگویی در مدت مشخص صورت گیرد و متقاضیان امکان رهگیری فراگیری را داشته باشند.

سیستم اطلاعات تراکنش واحد از بروز فساد جلوگیری می‌کند

میرشجاعیان اظهار داشت: سیستم اطلاعات تراکنش واحد از بروز فساد جلوگیری می‌کند و این سیستم در وزارت اقتصادی و دارایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که از بزرگترین مشکلاتی که برای توسعه دولت الکترونیک وجود دارد موضوع تعامل پذیری دولت است، توضیح داد: «بی تاک» یک پروژه تبادل اطلاعات است و از طریق یک دستگاه هسته ای تبادل اطلاعات صورت می گیرد و از طریق این طرح به بهبود در زمینه دولت الکترونیک خواهیم رسید.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی از برنامه برای تحقق خزانه‌داری الکترونیک خبر داد و گفت: این پروژه به زودی و در در بهمن ماه به بهربرداری خواهد رسید.

میرشجاعیان حسینی با اعلام اینکه تا ۲۲ بهمن ۱۰ استان کشور زیر پوشش نظام جامع مالیاتی قرار می‌گیرند، اظهار داشت: از این پس اظهارنامه‌های مالیاتی ۱۰ درصد به صورت دستی و مابقی به صورت الکترونیکی اخذ می‌شود که امیدواریم بتوان هر چه سریع‌تر آن را اجرایی کرد.

وی با بیان اینکه برای تحقق پنجره های واحد به اراده و کمک دستگاه های دولتی نیارمندیم، عنوان کرد: مردم باید بدانند چه حقوقی دارند و از آن دفاع کنند.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی با اعلام اینکه عملکرد استان‌ها در زمینه جذب سرمایه‌گذاری به اراده آنها در راستای تامین زیرساخت‌ها اهمیت دارد، افزود: میزهای خدمتی در داخل دستگاه‌ها شکل گیرد تا مردم بدانند چه خدمات و مجوزهایی را در چه مدتی باید بگیرند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده