ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طایفه گرایی آفت جدی در کارکرد شورای های کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش ایرنا، البرز محمدخانی عصر شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بدون شک وجود چنین مشکل و آفتی تا حد قابل ملاحظه ای موجب کاهش میزان اثرگذاری و کارایی در کارکرد و رسالت خطیر شوراهای اسلامی استان در بخش های مختلف شده است.
وی وجود اختلاف های عمیق بین اعضای شورای اسلامی شهر دهدشت با شهرداری و دامن زدن بیش از حد به این موضوع را یادآور شد و گفت: علاوه بر اینکه دود این معضل واختلاف بیشتر به چشم مردم و شهروندان دهدشتی می رود مانعی برای توسعه فعالیت های عمران شهری در این شهر نیز شده است.
محمد خانی بیان کرد: باورناپذیری برخی مدیران و مسئولان اجرایی در سطح استان نسبت به شوراها نیز تا حدود زیادی بر مشکلات و کاهش کارایی این نهاد مهم تصمیم ساز و مدنی در سطح استان و بلکه کشور شده است.
محمدخانی بر ضرورت ایجاد تعامل و تفاهم شوراها با مسئولان اجرایی در سطح استان و شهرستان ها برای توسعه و پیشرفت استان در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: تجربه شان داده که دامن زدن به اختلاف ها و تقابل به جای تعامل همواره از موانع توسعه استان بوده است.
وی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی استان خواهان تعامل، تفاهم و هماهنگی بیشتر با مسئولان و مدیران اجرایی و تلاش برای بهبود شرایط و رسیدن به نقطه تعاملی با مجموعه دولت هستند ، گفت: به نظر می رسد توقع و انتظار اعضای شوراهای اسلامی در این راستا تاکنون محقق نشده است.
محمد خانی کمبود فضای فیزیکی و نبود امکانات و تجهیزات را همچنان یکی از مشکلات جدی شورای اسلامی استان دانست و گفت: بدون کمک مالی و معنوی استاندار و سایر مجموعه مدیران و دولت تحقق اهداف و برنامه های این نهاد نیز با چالش جدی مواجه خواهد شد.
و از تصویب بیش از 60 مصوبه در طول حدود سه سال گذشته در قالب 22 جلسه اعضای شورای اسلامی در استان خبر داد و گفت: حدود نیمی از این مصوبات در بخش های مختلف اجرایی شده است.
3016/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده