ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدارس مهرگان قزوین در سال تحصیلی جدید 3 شیفت اداره می‌شود

مدارس محروم منطقه آزاد ماکو- آذربایجان غربی مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز گفت: در صورت واگذار نشدن مدرسه مهرگان قزوین به آموزش و پرورش بیش از ۷۰۰ دانش‌آموز امکان تحصیل خود را از دست می‌دهند بنابراین مدارس مهرگان باید سه شیفت اداره شود.

مهدی رشوند در گفت‌وگو اختصاصی با خبرنگار تسنیم در قزوین با اشاره به کمبود فضای آموزشی منطقه مهرگان قزوین اظهار داشت: منطقه مهرگان قزوین به دلیل کمبود فضای آموزشی برای تحصیل دانش‌آموزان با مشکلات بسیاری روبه‌رو بوده که اگر برای آن برنامه‌ریزی صورت نگیرد در سال تحصیلی جدید این مشکلات دوچندان می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز افزود: در حال حاضر منطقه مهرگان قزوین برای آغاز سال تحصیلی جدید به هفت مدرسه نیاز داردکه به صورت دو شیفت فعال باشد از جمله مدارس مورد نیاز می‌توان به یک باب مدرسه راهنمایی و دبیرستان پسرانه و یک باب مدرسه راهنمایی و دبیرستان دخترانه و سه مدرسه ابتدایی اشاره کرد.

وی با بیان این نکته که راه‌ و شهرسازی قزوین باید نسبت به تحویل مدرسه ساخته شده مهرگان به آموزش و پرورش اقدام کند گفت: اگر اداره‌کل راه و شهرسازی استان قزوین به تعهد خود عمل کرده و مدارس مهرگان را به آموزش و پرورش واگذار کند و سه مدرسه دیگر هم نوسازی شود باز هم فضای آموزشی در منطقه مهرگان جواب‌گوی نیاز دانش‌آموزان این منطقه نسیت این در حالی است که بر سر تحویل مدرسه به آموزش و پرورش نیز از سوی راه‌ و شهرسازی بحث‌هایی وجود دارد.

رشوند با بیان این موضوع که راه‌ و شهرسازی استان قزوین حاضر به تحویل مدرسه مهرگان قزوین به آموزش و پرورش نیست خاطرنشان کرد: از سوی راه ‌و شهرسازی قزوین گفته می‌شود که این نهاد به تعهدات خود در قبال ساخت فضاهای آموزشی در منطقه مهرگان عمل کرده و مدارس ساخته شده جدید را می‌خواهد به بخش خصوصی واگذار کند در حالی که طبق آمار در صورت واگذار نشدن مدرسه مذکور به آموزش و پرورش بیش از 700 دانش‌آموز امکان تحصیل خود را از دست می‌دهند.

وی بیان کرد: مگر نباید بودجه دولتی برای تامین نیاز مناطق محروم استان قزوین هزینه شود پس چگونه است که مانی‌فر مدیرکل‌ راه‌ و شهرسازی استان قزوین می‌گوید که این مدرسه با منابع دولتی ساخته شده و باید به بخش خصوصی واگذار شود وقتی منطقه‌ای برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان ابتدایی امکانات ندارد چگونه می‌توان از منابع دولتی برای ساخت مدارس غیرانتفاعی و دانشگاه‌های غیرانتفاعی استفاده کرد.

مدارس مهرگان قزوین در سال تحصیلی جدید سه شیفت اداره می‌شود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز با بیان این نکته که در صورت واگذار نشدن مدرسه به آموزش و پروش در سال تحصیلی جدید مدارس این منطقه سه شیفت اداره می‌شود تاکید کرد: کمبود فضای آموزشی در منطقه مهرگان قزوین تا حدی است که اگر حتی یک مدرسه هم به آموزش و پرورش واگذار نشود مدارس این منطقه در سال آینده سه شیفت اداره می‌شود، سه شیفته شدن مدارسه مهرگان یعنی ظلم آموزشی در استان قزوین در راستای سه شیفته کردن مدارس مهرگان هر مدرسه تنها 5 ساعت فرصت آموزش به دانش‌آموزان را دارد.

وی گفت: میانگین سنی فرزندان ساکنان منطقه مهرگان بین اول تا ششم ابتدایی است به عبارتی حدود 4 هزار نفر دانش آموز ابتدایی، 600 دانش آموز راهنمایی و 600 دانش‌آموز دبیرستانی در این منطقه وجود دارد که نیاز  به فضای آموزشی دارند بنابراین راه و شهرسازی قزوین چگونه می‌تواند ادعا کند که به تعهد خود در قبال آموزش و پرورش عمل کرده و می‌خواهد مدرسه موجود را به بخش خصوصی واگذار کند.

رشوند با اشاره به این نکته که راه و شهرسازی قزوین پیش از این نیز نسبت به واگذاری یک مدرسه به آموزش و پرورش کم‌کاری کرده است عنوان کرد: در گذشته نیز شاهد بروز همچنین اتفاقاتی بوده‌ایم در آن زمان نیز راه و شهرسای قزوین نسبت به واگذاری یک مدرسه در مهرگان قزوین اقدام نمی‌کرد که با اعتصاب والدین و دانش‌آموزان در مدرسه و ورود نیروی انتظامی و فرماندار شهرستان، مدرسه مذکور به آموزش و پرورش واگذار شد امیدواریم که دیگر شاهد بروز چنین اتفاقی نباشیم.

ادعاهای مدیرکل راه‌ و شهرسازی مبنی بر عمل به تعهد خود

مدیر آموزش و پرورش شهرستان البرز خاطرنشان کرد: در حالی این ادعاهای کذب از سوی مانی‌فر بیان می‌شود که در حال حاضر در یکی از مدارس مهرگان سه پایه تحصیلی، پیش دبستانی، راهنمایی و دبیرستان مشغول تحصیل هستند، بنابراین این که آقای مانی‌فر می‌گوید به تعهد خود عمل کرده است دروغ است این چه تعهدی بوده که دانش‌آموز در آن جایی برای آموزش و تحصیل ندارد.

وی مطرح کرد: مدارس منطقه مهرگان قزوین به صورت مجتمعی تعریف شده است، بنابر این اگر ساخت و تحویل حتی یک مدرسه هم با مشکل مواجه شود دانش‌آموزان آن مجتمع برای تحصیل باید مسیر بسیار زیادی را طی کنند این در حالی است که پیش از این نیز به واسطه سیاسی‌کاری، راه و شهرسازی قزوین یک باب مدرسه را با همکاری یکی از نمایندگان قزوین به بخش خصوصی فروخته است که این موضوع مشکلات بسیاری برای فضای آموزشی مهرگان به وجود آورد، مناطق محروم جای سیاسی‌کاری مسئولان نسیت.

وی تاکید کرد: اگر راه و شهرسازی قزوین همچنان نسبت به واگذاری مدرسه به آموزش و پرورش اقدام نکند، جلسه شورای تامین شهرستان با حضور فرمانده نیروی انتظامی، اطلاعات و نماینده‌ای از استانداری قزوین تشکیل شده تا تصمیم‌گیری شود، با این وجود بنده حاضر هستم تا بر سر موضوعات پیش آمده در مهرگان قزوین با مدیرکل راه و شهرسازی قزوین در حضور استاندار، مردم و رسانه‌ها مناظر کرده و مشکل را برطرف کنیم تا مردم بدانند که در موضوع مهرگان قزوین حق با چه کسی است.

انتهای پیام/ح

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X