ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غرب شیراز در اولویت ساخت کتابخانه مرکزی شیراز قرار دارد

آکادمی دانشگاه کتاب کتابخانه دانشگاهی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با اشاره به اینکه راه‌اندازی کتابخانه مرکزی با توجه به شأن فرهنگی و جایگاه شهر شیراز امری بسیار ضروری است، گفت: غرب شیراز در اولویت ساخت کتابخانه مرکزی شیراز قرار دارد.

سعیده ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به اینکه راه‌اندازی کتابخانه مرکزی با توجه به شأن فرهنگی و جایگاه شهر شیراز امری بسیار ضروری است، اظهار داشت: ابتدا بنا بود این کتابخانه در زمینی به مساحت 2500 متر در بلوار رحمت ساخته شود.

وی با بیان اینکه غرب شیراز فاقد کتابخانه است، گفت: در حال حاضر با مکاتباتی با شهرداری شیراز  درخواست کتابخانه در مساحتی به مراتب وسیع‌تر در غرب شیراز اعلام شده که شهردار شیراز هم در این زمینه برای همکاری و حمایت نظر مساعد دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس افزود: اولویت اصلی کتابخانه‌های عمومی تجهیز و بهسازی فضای کتابخانه‌های موجود است تا از 203 کتابخانه موجود در استان فارس به نحو احسن در مسیر ترویج کتابخوانی استفاده شود.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: با این وجود ایجاد زیرساخت‌های جدید هم با در نظرگرفتن کلیه جوانب در شهرهایی که فاقد کتابخانه هستند، مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بهبود فضا و خدمات امری نسبی است و  در هر شرایطی حتی شرایط مطلوب،  می‌توان وضعیت را بهبود بخشید، تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و زیرساختی برای جذب حداکثری جامعه به کتابخانه‌ها روسای ادارات کلیه شهرستان‌های استان فارس مکلف شده‌اند برنامه‌های خود را برای بهسازی و  کیفی‌سازی خدمات و تجهیزات کتابخانه‌ها در اسرع وقت ارائه دهند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان فارس بیان کرد: تمامی شهرستان‌های استان فارس دارای کتابخانه هستند اما در این میان تلاش جدی برای شهرستان‌های استهبان، رستم و البته شیراز که با وجود موقعیت برجسته فرهنگی از نظر زیرساختی وضعیت چنان مطلوبی ندارد، آغاز شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X