ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت 380 هزار میلیارد تومان بدهکار است دانه‌درشت‌ها رها شده‌انددریافت تسهیلات با نرخ 22 درصد برای تولید صرفه اقتصادی ندارد

علی قربانی نماینده بجنورد منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس بابیان اینکه دریافت تسهیلات با نرخ ۲۲ درصد برای تولید صرفه اقتصادی ندارد گفت: در کشورهای توسعه‌یافته، نرخ سود تسهیلات بسیار پایین و حتی بعضاً منفی است تا بخش تولید رونق گیرد.

علی قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بجنورد اظهار داشت:  حل مسائل و مشکلات اقتصادی، دغدغه مهم مقامات ارشد استان و کشور در سال جاری است و همه مسئولان به‌اتفاق بر حل مشکلات و مسائل اقتصادی تأکید دارند.

قربانی تصریح کرد: رونق اقتصاد و خروج واحدهای تولیدی از رکود یکی از موضوعاتی است که امسال مورد توجه قرارگرفته است.

وی افزود: البته دولت توانسته در سال‌های گذشته با اقدامات انجام‌شده، نرخ تورم را از 42 درصد در سال 91 به 11 درصد در سال 94 کاهش دهد و امسال نیز پیش‌بینی می‌شود تا نیمه‌های سال، این رقم تک‌رقمی شود.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: رشد اقتصادی نیز که پیش‌ازاین منفی بود، امسال قرار است امسال به پنج درصد برسد.

قربانی، حمایت از تولید را مهم‌ترین راهکار برای رونق اقتصاد عنوان کرد و افزود: مهم‌ترین اقدام برای مقاوم‌سازی اقتصاد، حمایت از تولید داخل است و باید بتوانیم موانع را از سر راه تولید و تولیدکننده برداریم.

قاچاق کالا مانعی بر سر تولید

وی بابیان اینکه یکی از مهم‌ترین مشکل و چالش‌ها بر سر راه تولید، قاچاق کالاست اظهار داشت: قاچاق کالا تولید داخل را زمین‌گیر می‌کند و نیاز است تا در سطح کشور تدبیری برای این مشکل اندیشه شود.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی به مزاحمت‌های قانونی برای رونق تولید اشاره کرد و گفت: از زمان قاجار تاکنون، 10 هزار قانون در سطح کشور نوشته‌شده که بسیاری از آنان در تعارض و تقابل باهم هستند و یکدیگر را خنثی می‌کنند باید تلاش کنیم تا قانون‌های مزاحم و دست‌وپا گیر را حذف کنیم و یا اصلاح سازیم.

وی گفت: امسال که بانام اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل گره‌خورده سیاست دولت و مجلس نیز تحقق برنامه‌های برای مقاوم‌سازی اقتصاد است و مجلس نیز از دولت خواسته است تا گزارشی از اقدامات انجام‌شده در قوه مجریه را در پایان سال ارائه دهد و اعلام کند در این مدت برای اقتصاد مقاومتی چه‌کارهایی انجام‌شده است و دولت باید پاسخگو باشد که به چه میزان از مشکل تولید و اشتغال حل‌شده است.

نماینده وکیل الدوله نیست

قربانی با اشاره به اینکه اکنون همراهی خوبی میان مجلس و دولت مشاهده می‌شود تأکید کرد: درعین‌حال اعلام می‌کنم که نماینده وکیل الدوله نیست و باوجوداین همراهی‌ها، هر جا دولت نتواند از حق مردم دفاع کند ما به‌عنوان نماینده مردم، دولت را بازخواست می‌کنیم و به‌جایش، در مقابل دولت می‌ایستیم.

وی در بخش دیگر سخنان خود بابیان اینکه یک مشکل در اقتصاد کشور، بالا بودن چشمگیر هزینه‌های جاری است گفت: بودجه جاری کشور در سال 90، 82 هزار میلیارد تومان بود این رقم در سال 94 به 170 هزار میلیارد تومان و در سال 95 به 209 هزار میلیارد تومان رسید.

قربانی افزود: کل اعتبار عمرانی کشور در سال 90، تنها 28 هزار میلیارد تومان بود و این رقم در سال 94 به 21 هزار میلیارد تومان رسید. اکنون 90 درصد اعتبار کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود و در عمل اعتبار چندانی برای کارهای عمرانی باقی نمی‌ماند و دراین‌باره باید در سطح کشور تدبیری اندیشه شود که چه باید بکنیم.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی ورود بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری را از ضروریات برای رونق اقتصادی عنوان کرد و گفت: در این میان بخش خصوصی اعتمادی به دولت ندارد. دولت برای حمایت از بخش خصوصی حرف‌هایی زده و به آن عمل نشده است بنابراین بخش خصوصی تمایلی برای ورود به عرصه ندارد.

اقتصاد با بی‌انضباطی مالی روبه‌رو است

قربانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه اقتصاد کشور ما هنوز با مشکل بی‌انضباطی مالی روبه‌رو است اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت تعاون، 96 درصد از اعتبارات تسهیلاتی نصیب 10 درصد از وام‌گیرندگان جامعه شده است و سهم مابقی وام‌گیرندگان (90 درصد از وام‌گیرندگان) تنها چهار درصد از این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی افزود: 52 درصد از مردم کشور نیز تاکنون از اعتبارات تسهیلاتی بهره‌ای نبرده وامی نگرفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: نظام بانکی کشور نیز اکنون با چالش روبه‌رو شده است اکنون دولت 380 هزار میلیارد تومان بدهکار است و معوقات بانکی نیز 90 هزار میلیارد تومان گزارش‌ شده است. در دریافت معوقات بانکی نیز متأسفانه دانه‌درشت‌ها رهاشده و به دنبال جذب منابع از سایر وام‌گیرندگان بوده‌ایم.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برنامه‌ریزی شود تا پول به سمت تولید سرازیر شود.

قربانی بابیان اینکه دریافت تسهیلات با نرخ 22 درصد برای تولید صرفه اقتصادی ندارد اظهار داشت: در کشورهای توسعه‌یافته، نرخ سود تسهیلات بسیار پایین و حتی بعضاً منفی است تا بخش تولید رونق گیرد ما نیز باید تلاش کنیم تا سود تسهیلات کاهش یابد.

منتخب مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه وسملقان در مجلس شورای اسلامی درباره تأثیرگذاری ارتباطات بین‌المللی بر رونق اقتصاد گفت: به‌یقین باید در روابط خارجی، فراجناحی و متحد و یکپارچه عمل کنیم و منافع کشور را در این زمینه در اولویت قرار دهیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده