ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استاد استرالیایی: عدالت ترمیمی به آموزه های اسلامی نزدیکتر است

به گزارش ایرنا پروفسور 'جان بریث ویت' عصر شنبه در پیش همایش بین المللی پیوند عدالت ترمیمی و پیشگیری از جرم در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افزود: همه اساس عدالت ترمیمی بر این استوار است که ناتوان سازی افراد آخرین راه حل باشد چنانکه در احکام اسلامی نیز سخت ترین مجازاتها در آخرین مرتبه قرار دارد.
وی اظهار کرد: آموزه های اسلامی با ساز و کارهای خود، همانند بخشش و توبه، برای این است که انسانها، بهترین خود خویش را به نمایش بگذارند.
وی با اشاره به اینکه عدالت ترمیمی به عوامل زیربنایی جرم و اختلاف کیفری می پردازد، گفت: این عدالت رویکردی همه جانبه به جرم و پیشگیری از آن دارد.
وی تصریح کرد: عدالت ترمیمی برای همه مشکلات راه حل ندارد و باید با استفاده بهینه از آموزه های عدالت کیفری تکمیل شود.
استاد دانشگاه ملی استرالیا با بیان اینکه عدالت ترمیمی تفسیری رادیکال از عدالت کیفری است، گفت: در این نوع ازعدالت ما با مسوولیت پذیری فعالی که نگاه به آینده دارد، روبه رو هستیم و اهمیت آن در حل مشکل، زمانی بیشتر احساس می شود که فلسفه طرفین دعوی یکسان نباشد.
عدالت ترمیمی، پیشگیری از تکرار جرم و بزه دیدگی را از مجرای دستیابی به درک و شناختی عمیق نسبت به ریشه های جرم و اختلاف، جلب مشارکت جوامع محلی در حل و فصل دعاوی و تاکید بر ارزشهای فرهنگی مبتنی بر صلح و سازش را دنبال می کند.
7507/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X