ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیوید میلیبند: انگلیس باید یکصد هزار پناهجوی سوری را اسکان دهد

به گزارش ایرنا، دیوید میلیبند، رییس گروه امدادرسان «کمیته بین المللی نجات» در گفت و گو با شبکه 'بی بی سی' و روزنامه گاردین، با بیان اینکه انگلیس قرار است در طی پنج سال آینده در حدود 25 هزار پناهجوی سوری را پذیرش کند، گفت: بدین ترتیب هر حوزه انتخابیه 6 پناهجو را اسکان خواهد داد؛ اما چنانچه انگلیس سالانه 25هزار پناهجو را اسکان دهد، این رقم برابر است با 40 پناهجو در هر حوزه انتخابیه که آن هم رقم قابل توجهی نیست.
وزیر خارجه پیشین انگلیس با بیان اینکه یا پناهجویان به صورت غیر قانونی وارد اروپا می شوند و یا به صورت ضابطه مند و سازمان یافته، گفت: دومین گزینه بهتر است و فکر می کنم که کشته شدن هزاران انسان در آب های مدیترانه همه را متحیر می سازد؛ مردم انگلیس خواهان همدردی [با آوارگان] هستند.
دیوید میلیبند ضمن تاکید بر ضرورت برچیده شدن کمپ های موقت متعلق به پناهجویان ، تصریح کرد این سازوکار مربوط به مشکلات «دیروز بوده و نه فردا» است .
وی گفت نگهداری آوارگان در کمپ ها یک راه حل موقت است و در آینده باید اسباب ادغام آنها در جوامع میزبان فراهم گردد.
رییس گروه امدادرسان «کمیته بین المللی نجات» همچنین خواهان توافقی بین المللی میان کشورهای جهان برای اسکان آوارگان شد و افزود: پیشنهاد می شود بخش کمی از آوارگان - چیزی در حدود 10 درصد از آنهایی که بسیار آسیب پذیر هستند ( درحدود 19.5 میلیون نفر) - به دلیل مشکلات پزشکی و انساندوستانه به کشورهای ثروتمندتر در غرب منتقل شده و طرحی جامع برای حمایت مالی از کشورهای فقیری که میزبان پناهجویان هستند، به اجرا گذاشته شود.
وی گفت: شمار زیادی از آوارگان آرزو دارند که شهروندان موثری برای کشورهایی که به آنجا پناه آورده اند، باشند.
میلیبند با بیان اینکه ادغام فرهنگی پناهجویان در کشورهای میزبان کار دشواری است، افزود: اما اگر آنها حمایت های لازم بین المللی را دریافت کنند در آن صورت فاجعه ای مشابه آنچه در کمپ «داداب» در کنیا رخ داده و به پاتوقی برای جرم و جنایت بدل گشته است، شاهد نخواهیم بود.
دولت کنیا اخیرا اعلام کرده است در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی کمپ های متعلق به پناهجویان از جمله کمپ « داداب» که بیش از 300 هزار پناهنده در آن زندگی می کنند، را به دلیل ترس از مسایل تروریستی ، تعطیل خواهد کرد.
کمپ «داداب» بزرگترین کمپ پناهجویان جهان است که در حال حاضر نیمی از جمعیت پناهجویان که بیشتر آنان سومالیایی هستند و طی 20 سال گذشته به کنیا آمده اند در آن مستقر هستند؛ این کمپ در یکصد کیلومتری مرز سومالی واقع شده است.
موسسه خیریه آکسفام نیز پیشتر در گزارشی مدعی شده بود که کشورهای ثروتمند به ویژه انگلیس در اسکان آوارگان سوری اهمال کاری می کنند.
خیریه آکسفام در این گزارش با بیان اینکه انگلیس و سایر کشورهای ثروتمند تنها 2 درصد آوارگان سوری را در خود جای داده اند، عنوان کرد: دولت انگلیس وعده داده 20 هزار آواره سوری را در این کشور اسکان دهد، اما تاکنون کمتر از یک چهارم این تعداد را پذیرفته است.
روزنامه گاردین نیز در گزارشی پیشتر در این خصوص به نقل از «مارک گولدریک» مدیر اجرایی خیریه آکسفام نوشت: در حالی که مردم از سوریه فرار می کنند، این تکان دهنده است که بسیاری از کشورها مامنی را برای نیازمندان فراهم نساخته اند. اگر چه انگلیس کمک های مالی در این خصوص در نظر گرفته است اما در اسکان پناهجویان تنها 20 هزار سهم را پذیرفته که این اصلا خوب نیست و انگلیس بیش از این ها می تواند سهیم باشد.
گولدرینگ افزود: در حالی که لبنان، اردن و ترکیه افزون بر 5 میلیون آواره سوری را در خود جای داده اند، کشورهای ثروتمند باید سهم بیشتری را در تقسیم این مسئولیت به جای آورده و به زنان و کودکان نیازمند متاثر از این بحران کمک کنند.
بر پایه گزارش آکسفام 10 درصد آوارگان سوری به شدت نیازمند اسکان هستند.
ورود شمار زیادی از آوارگان و پناهجویان به اروپا در سال گذشته میلادی، این قاره را با بحران بی سابقه ای مواجه کرده است.
بر اساس گزارش سازمان بین المللی مهاجرت، از ابتدای سال 2016 میلادی، حدود 155 هزار پناهجو و مهاجر از طریق دریای مدیترانه وارد اروپا شده اند که از این تعداد، تقریبا 144 هزار نفر از طریق یونان خود را به این قاره رسانده اند.
براساس تخمین سازمان ملل تا پایان سال 2014 میلادی از هر 122 نفر از مردم کشورهای جهان یک نفر شان یا پناهنده است یا قصد پناهندگی یا جابجایی در داخل یک کشور دارد.
اروپام**4**ن*1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده