ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

منشور فرهنگی همدان با رویکرد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تدوین شده است

الهی‌تبار معاون استاندار همدانَ معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان با اشاره به تدوین منشور فرهنگی استان گفت: حوزه ایثار و شهادت در منشور فرهنگی همدان مورد توجه قرار گرفته است و ایجاد فرهنگ اهدای عضو از مصادیق ایثارگری است که باید با فرهنگسازی در جامعه نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، محمد‌ابراهیم الهی‌تبار امشب در کارگروه امور بانوان و خانواده استان همدان با اشاره به ضرورت توجه به نهاد خانواده اظهار داشت: بانوان نقش تعیین کننده‌ای را در سلامت خانواده دارند و بر این اساس باید سلامت جسمی و روحی بانوان تأمین شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های زندگی به خانواده‌ها باید در اولویت قرار گیرد، افزود: با تدوین برنامه‌های هدفمند پیشگیرانه باید از بروز آسیب‌های اجتماعی در نهاد خانواده جلوگیری کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان بیان کرد: صیانت از حقوق نهاد خانواده در حوزه اجتماعی، بهداشتی، درمانی و آموزشی باید در اولویت قرار گیرد و از تمام ظرفیت‌ها برای بهره‌مندی خانواده از امکانات اجتماعی استفاده کرد.

وی با اشاره به ضرورت توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار گفت: سرمایه اجتماعی و امور اجتماعی یکی از مهمترین اولویت‌های برنامه ششم توسعه است که برای تدوین برنامه‌ها رصد اجتماعی و پیمایش علمی فراگیری انجام شده است.

الهی‌تبار عنوان کرد: با توجه به رویکرد اجتماعی برنامه ششم توسعه اساتید حوزه و دانشگاه برای تقویت بنیان خانواده و حفظ سرمایه اجتماعی باید اطلاعات علمی خود را با طرح‌های اجتماعی همسو کنند.

وی با اشاره به تدوین منشور فرهنگی استان همدان اظهار داشت: حوزه ایثار و شهادت در منشور فرهنگی استان مورد توجه قرار گرفته است و در این میان ایجاد فرهنگ اهدای عضو نیز یکی از مقوله‌های ایثارگری است که باید با فرهنگسازی در جامعه نهادینه شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X