ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی افتتاح شد

به گزارش ایرنا، در این مراسم تعدادی از عکس‌ها و پوستر‌های مربوط به نمایش‌های اجرا شده در سال گذشته به نمایش گذاشته شدند.
مهدی آشنا دبیر بخش پوستر و عکس نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی با تشکر از مدیریت خانه‌ هنرمندان ایران برای در اختیار قرار دادن چنین فضایی به این جشنواره، گفت: اگر فضای بیشتری در اختیار داشتیم، می‌توانستیم عکس‌ها و پوسترهای بیشتری را نمایش دهیم.
وی که به همراه حمید جبلی مدیرهنری بخش پوستر و عکس جشنواره، فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و بهنام نوایی دبیر نوزدهمین جشنواره‌ بین المللی تئاتر دانشگاهی در این برنامه حضور داشت، افزود: پس از اینکه آقای ایرجی از عکس‌ها و پوسترهای نمایشگاه دیدن کرد، این خبر خوشحال‌کننده را داد که عکس‌ها و پوسترها به ‌صورت کتاب منتشر شوند و این اتفاق که سالها منتظر آن بودیم، خوشحالی مضاعفی را برای ما به همراه دارد.
آشنا همچنین اضافه کرد: در صحبتی که با مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری داشتیم، به بین‌المللی بودن جشنواره اشاره شد و این موضوع را مطرح کردیم که بخش پوستر و عکس هم می‌تواند ویترینی در خارج از کشور داشته باشد. در این راستا دکتر ایرجی کشورهایی از جمله روسیه، فرانسه و بوسنی را نام برد که می‌توان با رایزنی آثاری را در این کشورها به ‌نمایش گذاشت.
دبیر بخش پوستر و عکس نوزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اظهار کرد: این اتفاق می‌تواند از این نظر اهمیت داشته باشد که با نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای ما در کشورهای خارجی، فضای جدیدی برای فعالان این عرصه در کشور ایجاد می‌شود.
وی در این باره که آیا امکان نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای خارجی در جشنواره امسال وجود نداشته، بیان کرد: هماهنگی‌هایی انجام شد؛ اما از آنجا که از نظر زمانی فرصت کافی وجود نداشت، برای سال آینده، بخش پوستر و عکس با رویکرد بین‌المللی برگزار می‌شود؛ به طوری که پوسترها و عکس‌هایی که با شأن کشور ما مطابقت دارند، به‌نمایش گذاشته می شوند.
** حمایت از انتشار عکس ها و پوسترهای جشنواره در قالب کتاب
فضل الله ایرجی کجوری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری نیز پس از نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای اجرا شده گفت: تئاتر هنری ترکیبی است و آنچه در اینجا دیدم جالب بود؛ بهتر است این آثار در قالب یک کتاب منتشر شوند. ما به‌ عنوان پشتیبان در وزارت علوم، از چاپ و انتشار این عکس‌ها و پوسترها در قالب کتاب حمایت می‌کنیم.
وی درباره‌ بین‌المللی بودن بخش پوستر و عکس نیز تأکید کرد: نیاز داریم با دنیا حرف بزنیم و آثار خود را در آنجا به ‌نمایش درآوریم.
فراهنگ**9362**1708**1565

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده