ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از ۴۰۰ هزار آواره در لیبی وجود دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، سازمان بین المللی مهاجرت با صدور بیانیه ای اعلام کرد که شمار آوارگان در لیبی بالغ بر ۴۰۰ هزار نفر است.

بر اساس این گزارش در بیانیه این سازمان تصریح شده است: ۴۱۷ هزار و ۱۲۳ نفر شمار آوارگان در نتیجه ۳ موج از مهاجرت است که از سال ۲۰۱۱ آغاز شد و بزرگترین آن در تابستان ۲۰۱۴ بود.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: نزدیک به ۲۳۴ هزار و ۶۹۹ مهاجر خارجی در لیبی حضور دارند و به عنوان آواره در این کشور زندگی می کنند که برخی اوقات نیز مورد استثمار و بهره کشی قرار می گیرند.

همچنین در همین راستا افزوده شده است: فقط نزدیک به ۳۵ درصد از این افراد در خانه های مخصوص حضور دارند ولی دیگران در اماکن غیر رسمی و یا بازارها و ایستگاه های حمل و نقل و یا ساختمان های نیمه ساز زندگی می کنند. همچنین ۴ درصد از این افراد نیز در بازداشتگاه ها به سر می برند. به علاوه ۸۹ درصد از این افراد را مردان تشکیل می دهند.

در پایان این گزارش بیان شده است: ۴۷ درصد از مجموع آوارگان لیبیایی از بنغازی هستند و شمار زیادی نیز از سرت و طرابلس می باشند. سرت اخیرا به دلیل وقوع درگیری ها در این منطقه و عدم دسترسی به مراکز پزشکی و بهداشتی، شاهد مهاجرتی گسترده به سمت بنی ولید و ترهونه بود.

گفتنی است گروه تروریستی داعش از ماه ها پیش با حضور در لیبی موجب بروز درگیری های بسیار و آشوب و ناامنی در این کشور شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده