ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی مردم برای اهداء عتقیه به موزه شهر اصفهان تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان به سلامت جامعه منع قانونی دارد

شورای شهر آمادگی مردم برای اهداء عقیه‌جات به حاکمیت برای احداث موزه شهر اصفهان، درخواست برای ارائه لایحه حمایت از تولید ملی و ممنوعیت تبلیغ کالای خارجی در سطح شهر از جمله موضوعات مهم مطرح شده در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، رضا امینی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان با تأکید بر ضرورت ایجاد موزه‌ شهر اصفهان اظهار داشت: وضعیت موزه شهر اصفهان بارها در جلسات متعدد مطرح شده اما حرکت جدی صورت نگرفته است، باید توجه شود که ایجاد موزه شهر اصفهان از عهده یک سیستم خاص خارج است و همه ظرفیت‌ها باید در این زمینه تجمیع شود.

وی با اشاره به ضرورت احداث موزه شهر اصفهان افزود: مردم با مراجعه به اعضاء شورای اسلامی اصفهان اعلام کردند که ما آثار و عتیقه‌جات متعددی در خانه داریم که می‌توانیم آن‌ها را به حاکمیت بدهیم تا این اشیاء به درستی و در مکانی مناسب نگهداری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه شهر اصفهان نیازمند موزه‌ای در سطح بین‌المللی است، تصریح کرد: اصفهان به عنوان شهری که فرهنگ ایران زمین را به گردشگران خارجی و سفیران و مهمانان خارجی معرفی می‌کند، نیازمند موزه‌ای بسیار خوب برای جذب گردشگر است.

وی با تأکید بر حفظ آثار و ابنیه تاریخی شهر اصفهان، بیان کرد: شهر اصفهان جزء 10 شهر نمونه و برتر جهان است و همواره میزبان گردشگران از سراسر کشور و کشورهای مختلف است، بنابراین سازمان میراث فرهنگی باید در جذب منابع ملی تلاش کند.

تبیین نقش مرجعیت شیعه در مقابله با استکبار و پیگیری دغدغه رهبر معظم انقلاب درباره زبان فارسی از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان است.

روابط عمومی فاصله میان دستگاه‌ها و مردم را کاهش می‌دهد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان با گرامیداشت 27 اردیبهشت‌ماه روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی بیان کرد: امروزه از روابط عمومی به عنوان هنر هشتم و دستاورد قرن بیستم یاد می‌شود و روابط عمومی به عنوان اصلی‌ترین حلقه ارتباطی بین حکومت، سازمان و مدیریت با مردم است و در تحقق اصل پرسشگری و پاسخگویی و گسترش فرهنگ نظارت مردم بر عملکرد دولتمردان و نهادهای اجرایی، مسئولیتی مهمی دارد.

اصغر آذربایجانی افزود: روابط عمومی می‌تواند تمامی مشکلات و معضلات، موقعیت‌ها و راه رسیدن به موفقیت‌ها را با مدیریت بر منابع انسانی در جهت رسیدن به چشم‌انداز‌ها بیان کند و در حقیقت درون و برون دستگاه را به هم پیوند می‌دهد. 

وی ادامه داد: ایجاد یا تقویت فرهنگ توسعه، بومی کردن سرفصل‌های توسعه، کشف و معرفی ظرفیت‌های جامعه و بازآفرینی فرهنگی را می‌توان نقش روابط عمومی دانست بنابراین روابط عمومی می‌توان فاصله میان جامعه و دستگاه‌ها را کاهش دهد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: از نگاه مردم‌سالاری دینی، مردم مشتری و یا طرف معامله نیستند بلکه صاحب و متولی اصلی هستند و  به عنوان سرمایه‌های اجتماعی سیستم‌ها نقش آفرینی می‌کنند و روابط عمومی‌ها محور و ستون حفظ این سرمایه‌های اجتماعی هستند.

وی گفت: عدم نگاه صحیح به روابط عمومی، به معنای نادیده گرفتن حجم وسیعی از مخاطبان، اهمیت ندادن به پاسخگویی و عدم اعتقاد به کار گروهی و مشارکتی است.

آذربایجانی افزود: جایگاه ضعیف روابط عمومی در ساختار دستگاه‌ها، عدم اعتقاد مدیران ارشد دستگاهی به جایگاه و ضریب نفوذ این حوزه، بی‌توجهی به امر پژوهش و تحقیق در روابط عمومی‌ها، روزمره شدن روابط عمومی، نبود برنامه چند ساله، عدم استفاده از روش‌های نوین ارتباطی، بی‌توجهی به خلاقیت و نوآوری، عدم استفاده از منابع انسانی تخصصی در جایگاه‌های مدیریتی و کارشناسی روابط عمومی، وجود نگاه صرفا اطلاع‌رسانی به روابط عمومی‌ها از جمله آسیب‌هایی است که روابط عمومی‌های دستگاه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را در گرو باور هر ایرانی دانست و بیان کرد کرد: با توجه به ضرورت تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان‌سازی و تبدیل آن به گفتمان رایج و فراگیر ملی، از شهرداری اصفهان درخواست دارم هرچه سریع‌تر لایحه‌ای را برای تدوین بسته حمایتی مدیریت شهری برای حمایت از تولید داخلی و ایجاد ظرفیت های لازم برای ایجاد گفتمان رایج به شورای اسلامی شهر و لایحه ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی برروی تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر ارائه کند.

رشد نامتوازن شهر اصفهان

رئیس کمیسیون عمران، شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر اصفهان در این جلسه با اشاره به رشد نامتوازن شهر اصفهان اظهار داشت: شهرداری اصفهان وظایفی دارد که با مدیریت جدید شهرداری شاهد پیشرفت‌های خوبی در شهر بودیم و برطرف کردن مشکلات حوزه عمران، معماری و شهرسازی در اصفهان نیازمند نگاه ویژه، عزم جدی و مدیریت جهادی است.

عبدالرسول جان‌نثاری افزود: روان‌سازی صدور پروانه ساختمانی و آموزش کارکنان، اصلاح جامع دفترچه ضوابط طرح تفصیلی، روان‌سازی پاسخگویی به ارباب رجوع، تحقق موضوع برون‌سپاری، اقدام برای راه‌اندازی سیستم مکانیزه شهرسازی، تحقق پلیس ساختمان، حذف پدیده دلالی و واسطه‌گری در مناطق شهرداری، ارائه ضوابط خاص شهرسازی برای بافت‌های فرسوده برای تشویق سازندگان و اقدام در تسریع اجرایی پروژه‌های شاخص از جمله مواردی است که در ابتدای مدیریت جدید شهرداری اصفهان در کمیسیون تلفیق تذکر داده شده بود اما اقدامی در این باره انجام نشده است.

وی گفت: ارائه گزارش وضیعت شهرک سلامت، تعیین تکلیف دفاتر پیشخوان و کاهش نارضایتی‌ها، برنامه‌ریزی و تسریع در طرح بزرگ دولت خانه صفوی و شفاف سازی درآمد و هزینه در سازمان‌های وابسته به شهرداری اصفهان از جمله موضوعاتی است که شهرداری اصفهان به آن توجه کند.  

تبلیغ کالاهای آسیب‌رسان به سلامت جامعه منع قانونی دارد

رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای اسلامی شهر اصفهان بیان کرد: با تغییر سبک زندگی مردم، سلامت افراد جامعه به صورت جدی در معرض خطر است و کاهش تحرک و استفاده از غذاهای پرکالری سلامت مردم را تهدید می‌کند که باید مورد توجه مسئولان ارشد دولتی قرار گیرد.

غلامحسین صادقیان افزود: در سال‌های اخیر با توجه به اهمیت موضوع سلامت، رویکرد خوبی در شورای اسلامی شهر اصفهان صورت گرفته است که تشکیل کمیسیون سلامت در شورای اسلامی و تشکیل ستاد فرهنگ سلامت در شهرداری اصفهان از مهمترین اقدامات در این بخش به شمار می‌رود. 

وی گفت: برگزاری المپیاد ورزشی محلات در 190 محله شهر اصفهان، اقدامات ستاد فرهنگ سلامت در هفته سلامت در خصوص تبیین معضل دیابت برای مردم و تشکیل پویش مردمی ترافیک شهر اصفهان از جمله اقدامات خوب شهرداری اصفهان در حوزه سلامت است اما برخی اقدامات همچون تبلیغ کالاهای آسیب رسان در سطح شهر با وجود منع قانونی با رویکرد جدید شهرداری و شورای اسلامی شهر منافات دارد. 

به گزارش تسنیم، لزوم جلوگیری از جاری شدن آب در سطح خیابان‌ها و کوچه‌ها، نصب سامانه هوشمند تاکسی بر روی 3 هزار تاکسی شهری، اجرای سیاست‌های تشویقی برای گسترش فرهنگ استفاده از سامانه هوشمند تاکسی شهر اصفهان، پیگیری عدم تحویل اتوبوس‌های شهری به اصفهان، برنامه ریزی برای تسریع اجرایی شدن خطوط 2 و 3 قطار شهری، برنامه‌ریزی کامل برای بهره‌گیری از اتوبوس‌های شهری و ارائه زمان‌بندی مناسب، رعایت بودجه مصوب در پذیرایی مراسم‌ها توسط روابط عمومی شهرداری و جانمایی مساجد در شهرسازی جدید از جمله موضوعات مطرح شده توسط اعضاء شورای اسلامی شهر اصفهان در جلسه امروز این شورا است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده