ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آموزش گسترده ایمنی و امداد در ادارات دولتی شهرضا برگزار می‌شود‌

کمک های اولیه دبیرکمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا با اشاره برگزاری دوره آموزش ضمن خدمت ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه ویژه کارکنان ادارات دولتی شهرضا، گفت: این دوره‌ها با هدف ارتقاء سطح توان علمی و عملی پرسنل ادارات در مقابله با حوادث فردی و گروهی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرضا، داریوش بهرامی عصر امروز در جمع خبرنگاران شهرستان با تأکید بر لزوم تشکیل بانک اطلاعات جامع عشایری این شهرستان، اظهار داشت: تشکیل این بانک اطلاعاتی زمینه پیش‌بینی امکانات و تجهیزات کامل امدادی برای مواقع ضروری و ارتقای سطح ایمنی محیط زندگی عشایر کوچنده و درون کوچ شهرستان را فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر بانک اطلاعاتی دقیق باشد برنامه‌ریزی هم دقیق است، افزود: در هلال احمر شهرضا بیشترین اقدامات برای عشایر شهرستان انجام داده‌ایم و نسبت به دیگر شهرستان‌های استان در کمک به عشایر پیشتاز بوده‌ایم.

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا با اشاره به تشکیل کمیته مدیریت بحران شهرستان در سال 94، اظهار داشت: با تشکیل این کمیته اقدامات زیربنایی برای جمع‌آوری آمار و اطلاعات در زمینه‌های مختلف حوزه مدیریت بحران از جمله برآورد وضعیت ایمنی اماکن عمومی، امکانات و تجهیزات ایمنی ادارات و وضعیت منطقه از نظر سوانح و حوادث احتمالی جمع‌آوری شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای شهرستان در حوزه مدیریت بحران، وجود نیروهای آموزش دیده در زمینه ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه است تا در مواقع بحران و سوانح بتوان با استفاده از این نیروها، به حادثه دیدگان کمک‌رسانی کرد.

بهرامی با اشاره به اینکه به دنبال مصوبه کمیته مدیریت بحران شهرستان، مقرر شد تمامی پرسنل اداری شهرستان در دوره‌های آموزش ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه شرکت کنند، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزش ایمنی و امداد و کمک‌های اولیه می‌تواند در زمان لزوم، به اندازه کافی نیروی امدادی در شهرستان وجود داشته باشد.

وی با اشاره برگزاری نخستین دوره آموزش ضمن خدمت ایمنی، امداد و کمک‌های اولیه ویژه کارکنان ادارات دولتی شهرستان شهرضا، گفت: این دوره‌ها با هدف ارتقاء سطح توان علمی و عملی پرسنل ادارات در مقابله با حوادث فردی و گروهی برگزار می‌شود.

دبیر کمیته مدیریت بحران شهرستان شهرضا تصریح کرد: مهم‌ترین عناوین ارائه شده در این دوره‌ها شامل کمک‌های اولیه، اطفاء حریق و راهکارهای ایمنی، ایمنی و بهداشت محیط، شناخت سوانح و راهکارهای پیشگیری و مقابله با انواع سوانح است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده