ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اجرای ۷۲ درصد مصوبات رفع موانع تولید در هرمزگان

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، عنوان کرد: مایه افتخار است که استان هرمزگان در سال ۹۴در بین ۳۱استان کشور با کسب امتیاز ۲هزار و ۲۲۴، رتبه سوم کشور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید را به خود اختصاص داد.

وی افزود: استان هرمزگان با ۷۲جلسه و ۷۰۸مصوبه که از این تعداد مصوبات ۷۲درصد آن اجرایی و تعیین تکلیف شده است، توانست در بین سایر استان ها، شاخص باشد.

استاندار هرمزگان محور اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی بودن آن دانست و اظهارداشت: نمی شود حرف از مقاومت در برابر استکبار جهانی بزنیم ولی اقتصادمان، اقتصاد مقاومتی نباشد. اکنون دولت به عنوان پرچم دار اقتصاد مقاومتی باید به مدیران استان ها تفویض اختیار کند و قوانین دست و پاگیر به نحوی حذف شوند.

وی از دیگر موارد اقتصاد مقاومتی را بحث بهره وری دانست و گفت: تنها برگزاری جلسات نمی تواند کاری از پیش ببرد و خیلی از دستگاه ها و سازمان ها با یک نگرش و برنامه می توانند بهره وری دستگاه را بالا ببرند که این خود می تواند اقتصاد مقاومتی باشد.

۵۶۴مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در هرمزگان اجرا و تعیین تکلیف شده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان نیز در ادامه این جلسه اظهار داشت: تاکنون ۷۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان هرمزگان برگزار شده است که این تعداد جلسه ۷۸۳ مصوبه به همراه داشته است که ۵۶۴  مصوبه اجرا و تعیین تکلیف شده و ۲۱۹ مصوبه آن در دست اجرا می باشد.

خلیل قاسمی به وضعیت جواز تأسیس های طرحهای صنعتی در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: استان هرمزگان دارای ۱۰۰۶طرح صنعتی، با سرمایه گذاری ۳۶۲هزار و ۷۳میلیارد ریال و اشتغالزایی ۳۷هزار و ۵۶۸نفر است.

وی در ادامه به استفاده از ظرفیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت: تأمین بخشی از نقدینگی واحدهای تولیدی از طریق طرح کمک های فنی و اعتباری به شکل پرداخت یارانه سود و کارمزد تسهیلات از دیگر اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان است.

قاسمی از دیگر  اقدامات صورت گرفته در جهت رفع مشکلات واحدهای تولیدی در راستای اقتصاد مقاومتی را،  شناسایی واحدهای تولیدی که در زمینه بازاریابی و فروش دچار مشکل هستند و استفاده از ظرفیت واحدهای صنفی استان به منظور رفع مشکل فروش محصولات؛ همچنین برگزاری جلسات با شرکتهای پخش به منظور افزایش سهم تولیدات استان در بازار؛ انجام مذاکره با بنیاد برکت به منظور استفاده از تسهیلات آن بنیاد جهت راه اندازی طرح ها و واحدهای صنعتی مشمول طرح؛ پیگیری های لازم از مبادی ذیربط جهت تأمین مواد اولیه  مورد نیاز صنایع؛ ایجاد ارتباط بین مراکز علمی و واحدهای تولیدی؛ انعقاد قرارداد پژوهشی جهت استقرار واحد تحقیق و توسعه R&D بنگاه های صنعتی در دانشگاه هرمزگان با چهار واحد صنعتی و همچنین افتتاح کلینیک صنعتی استان هرمزگان اعلام کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان برآورد نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی  در بخش سرمایه در گردش را حدود ۵ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود برآورد نقدینگی مورد نیاز ۱۰۰ طرح صنعتی در دست اجرا، در بخش تسهیلات ریالی بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد ریال و در بخش تسهیلات ارزی ۲۷۰ میلیون یورو عنوان کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده