ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نخستین مرکز مشاوره کارآفرینی در قم افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی بعد از ظهر شنبه با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از کارآفرینان و مسئولان استانی در قم آغاز به کار کرد.

نصرالله بازوند، ‌مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم در مراسم افتتاح مرکز آموزش و مشاوره مالی کسب و کار آوان با بیان اینکه باید میان فکر خوب و سرمایه کافی هم افزایی صورت بگیرد گفت: هر طرح و ایده تجاری و اقتصادی باید از پشتوانه علمی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه ایجاد مجموعه علمی منسجم برای کسب و کار و مشاوره بسیار ضروری است، تصریح کرد: براساس آمار‌های رسمی، بیش از ۷۰ درصد طرح‌های اقتصادی که از مشاوره‌های کسب و کار استفاده کرده‌اند موفق بوده‌اند.
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قم با بیان اینکه نباید در حوزه‌های سرمایه گذاری اقتصادی بدون اندیشه و مشاوره فنی وارد شد، گفت: باید از ظرفیت کار آفرینان برای ایجاد کسب و کار بهره برد و در این راستا لازم است کارگروهی با پشتوانه علمی تشکیل شود که موفقیت اشتغال را به دنبال داشته باشد

بازوند از شکست یکی از طرح‌های تازه به بهره برداری رسیده خبر داد و گفت: یکی از طرح‌هایی که در ۵ ماه اخیر با حضور مدیران ارشد کشوری به بهره برداری رسید، اکنون به دلیل عدم برخورداری از پشتوانه علمی محکوم به شکست است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یک طرح خوب حداقل باید از لحاظ علمی تا ۱۰ سال آینده‌اش تضمین شده باشد، اظهار کرد: متأسفانه دستورالعمل صدور مجوز و ساماندهی مراکز مشاوره، اطلاع رسانی و خدمات کارآفرینی در قم از بسیاری از استان‌های دیگر دیر‌تر اجرایی شده است.

وی از تقاضای ۱۱ مؤسسه برای دریافت مجوز به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، خبر داد و بیان کرد: تقاضای هشت مؤسسه واجد شرایط مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که پس از امتیازدهی برای دو مرکز مجوز فعالیت صادر شد.

وی با بیان اینکه با اعلام اینکه تا پایان سال سه مرکز دیگر به چرخه موسسات کارآفرینی اضافه خواهند شد، گفت: وجود رقابت میان مراکز مشاوره کارآفرینی موجب رونق و بالا رفتن کیفیت طرح‌های اقتصادی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه موسسه کارآفرینی آوان از گروهی هدفدار و حرفه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: توسعه بازاریابی و نحوه فروش محصولات تولیدی یکی از برنامه‌هایی است که از طریق موسسات و مراکز کارآفرینی پیگیری خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده