ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سالانه فیلم منجی در مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید مجید امامی در نشست خبری سالانه فیلم منجی که بعد از ظهر شنبه در ساختمان اداری شماره دو مسجد مقدس جمکران برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران در زمینه ترویج فرهنگ انتظار در بستر هنر و رسانه انتظار دارد.

وی بیان داشت: هنوز در زمینه سینمای مهدوی و موضوعات انتظار و موعودگرایی فیلم‌ها و آثار شاخص سینمایی نداریم که بخواهیم جشنواره‌ای در این زمینه برگزار کنیم.

امامی ابراز داشت: تأسیس دبیرخانه دائمی فیلم منجی یک ضرورت است اما در این عرصه هنوز در ابتدای مسیر قرار داریم و موعودگرایی و آینده سازی بر اساس اندیشه‌های مهدوی هنوز در سیمنای ایران تبلور چندانی نداشته است.

وی اضافه کرد: مرکز پژوهش‌های مسجد مقدس جمکران با همکاری مدرسه اسلامی هنر در این زمینه به دنبال مطالبه‌گری است که در این راستا به دنیال شناسایی و اکران برترین‌های اثار سینمایی ایران و جهان در موضوعات مهدوی و انتظار هستیم.

دبیر سالانه فیلم منجی با بیان اینکه مخاطب اصلی سالانه فیلم انتظار سینماگران، حوزویان و متولیان سینما هستند، افزود: بدنبال آن هستیم تا به این پرسش‌ها پاسخ دهیم که در عرصه موعودگرایی در سینما چه کارهایی انجام شده و چه کارهایی می‌بایست انجام شود و راه‌های برون رفت از خلا‌های موجود در این عرصه در سینما چیست.

وی گفت: چهار قطب سینما در سالانه فیلم منجی مورد بررسی قرار می‌گیرد که سینمای هالیوود به دلیل اینکه اخرالزمان گرایی را دنبال می‌کند، سینمای اروپا که مسیحت گرایی را ترویج می‌کند؛ همچنین سینمای شرق و سینمای ایران که موضوعات موعودگرایی را مورد توجه قرار می‌دهد از جمله آن‌ها می‌باشد.

موضوع بحران آخرالزمان و امید محور برگزاری اولین دوره سالانه فیلم منجی است

امامی تصریح کرد: سالانه فیلم منجی با هدف طرح، بحث و اکران آثار مهدوی و موعودگرایی برگزار می‌شود که موضوع بحران آخرالزمان و امید محور برگزاری اولین دوره آن است.

وی گفت: آثار مختلفی از دنیا در عرصه سینما انتخاب خواهند شد و در روزهای ۵ و ۶ خرداد در سینمای تخصصی مدرسه اسلامی هنر اکران خواهد شد.

دبیر سالانه فیلم منجی افزود: در سالانه فیلم منجی برگزیده و مراسم تجلیل نخواهیم داشت و آثار نیز توسط گروهی هفت نفره از طلاب متخصص در امر هنر سینما و مهدودیت برگزیده می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه اختتامیه سالانه فیلم منجی، گفت: اختتامیه در روز ۶ خرداد با حضور سینماگران و صاحبنظران این عرصه در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

امامی بیان داشت: از بین ۶۰ اثر سینمایی از سینمای هالیود، سینمای شرق، سینمای اروپا و سینمای ایران ۸ اثر منتخب اکران خواهد شد.

وی همچنین بیان داشت: متأسفانه امروز در زمینه فیلمنامه با موضوعات مهدوی کمبودهای جدی داریم و فقر فیلمنامه در این عرصه به شدت احساس می‌‌شود.

دبیر سالانه فیلم منجی تصریح کرد: هدف ماکمک کردن و تحریک فضای موجود و افزایش تعامل با هنرمندانبرای تبدیل آموزه‌های مهدوی به ایده‌های فیلمی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده