ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیدگاهم نسبت به ایران تغییر كردسفر به اصفهان یکی ازبهترین ها بود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، آلفونس هورمان در دیدار با شهردار اصفهان اظهار كرد: در كشور آلمان تصمیم گرفته شد گفت‌وگوهایی در زمینه‌های ورزشی با كشور ایران داشته باشیم به همین جهت به ایران سفر كردم.

وی با بیان اینكه ارتباط‌های لازم با كمیته ملی المپیك ایران برقرار شد، تصریح كرد: امروز در سومین روز سفرم به ایران این احساس را دارم كه یكی از مهم‌ترین سفرهای زندگی‌ام را انجام داده‌ام.

رئیس كمیته‌های المپیك آلمان ادامه داد: تصویر كلی من از ایران و مردمانش با این سفر به طور كلی و بسیار محكم تغییر كرد به نحوی كه من هیچ‌گاه در زندگی‌ام تا این اندازه تغییر را طی این مدت كوتاه تجربه نكرده بودم.

وی با بیان اینكه من چشم‌انتظار دیدن اصفهان بودم، اضافه كرد: زمانی كه از آلمان به ایران فكر و نگاه می‌كنی كشوری با آفتاب و صحراهای خشك در ذهن شما متبلور می‌شود اما زمانی كه به این كشور سفر می‌كنی، سبزی و خرمی چیزی است كه در جلوی دیدگان شما قرار می‌گیرد و حتی این شانس را داری كه در ارتفاعات ایران به ورزش اسكی بپردازی.

هورمان در ادامه با تأکید بر اینكه آلمان نیز مانند ایران، شهرها و شهروندان بسیار زیادی دارد، گفت: این ارتباطات بین دو كشور باید بیشتر شده و از آن در مسیر توسعه استفاده كنیم، خواهرخواندگی با شهر فرایبورگ نشان‌دهنده ارتباط تنگاتنگ میان دو شهر است كه باید این ارتباط بیشتر شود.

وی با بیان اینكه در آلمان حدود 90 هزار هیات یا فدراسیون ورزشی وجود دارد، اضافه كرد: 27 میلیون عضو تحت نظر كمیته‌های المپیك آلمان فعالیت دارند كه بزرگ‌ترین جامعه در آلمان حتی بزرگ‌تر از كلیساها هستیم و هیچ جای دنیا دیگر چنین جمعیتی در یك زیرمجموعه به عنوان عضو وجود ندارد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی اسكی افزود: نه تنها باید از نظر روابط سنتی و فرهنگی به این شهرها توجه كرد بلكه باید در زمینه ورزشی نیز روابط میان دو كشور گسترش یابد، من این موضوع را یك سیاست شهری بسیار خوب می‌دانم.

وی تصریح كرد: زمانی كه در یك جامعه‌ای مردم فعالیت دارند و این موضوع از سوی مسئولان نیز حمایت شود آن جامعه از نظر روحی و روانی پیشرفت كرده و حركت رو به جلو را شاهد خواهیم بود.

هورمان با بیان اینكه ما باید این ارتباط در زمینه‌های ورزشی را میان دو كشور و اصفهان افزایش دهیم، اضافه کرد: در مورد بازی دوستانه با یكی از تیم‌های مطرح آلمان نیز باید بگویم كه من این موضوع را به مسئولان ورزش كشورم انتقال می‌دهم تا در صورت موافقت این بازی دوستانه برگزار شود و فكر نمی‌كنم مشكل خاصی وجود داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده