ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بدون حضور روابط عمومی‌ها امکان پیشرفت برای جامعه‌‌ وجود ندارد

روابط عمومی عضو انجمن روابط عمومی جهان اسلام آینده ‌‌کشورها را از آن روابط عمومی‌ها دانست ‌و گفت: بدون حضور روابط عمومی‌ها امکان پیشرفت برای جامعه‌‌ وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از آمل، حمید صبری عصر امروز در همایش بزرگداشت ارتباطات و روابط عمومی شهرستان در دانشگاه شمال اظهار داشت: برای توانمدسازی روابط عمومی شش اصل نیاز است، با توجه به قرار گرفتن هزار سوم، در هزاره دانایی قرار گرفتیم  و به عنوان هزاره مدیریت شناخته می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت افکار، انسان‌ها، اقتصاد، سیاست و علم و همه علوم اصلی، اصل توانمندسازی را داریم، افزود: پایه و اساس توانایی دانایی است پس باید برای این توانمندسازی روابط عمومی به شش اصل توجه داشته تا روابط عمومی را توانمند کنیم.

صبری آینده یک کشور را از آن روابط عمومی‌ها بیان کرد و گفت: بدون حضور روابط عمومی‌ها امکان پیشرفت برای جامعه‌‌ وجود ندارد.

مولف کتاب دایره المعارف روابط عمومی ایران با اعلام اینکه امروز جایگاه روابط عمومی‌ها در دستگاه‌ها و سازمان‌ها مشخص نشده و به آن جایگاه ویژه دست نیافته‌اند، عنوان کرد: اگر روابط عمومی‌ای در یک نهادی نگاه مدیران خود را از دست دادند عامل اصلی خودشان هستند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها قرار است برای انسان‌ها کار کنند بنابراین حرفه‌ای‌گرایی و استانداردسازی را در درون خود دارد، افزود: عدم شناخت از مخاطبان از مشکلات مهمترین مشکلات روابط عمومی‌ها است.

بصری با تاکید براینکه روابط عمومی واقعی باید بخشی از آلام همکاران را رفع کند و رسیدگی به نیازها، پیشنهادات و مشکلات و دردودل‌ها مراجعان به نهادش را توجه داشته باشند، بیان کرد: خودسازی، اصلاح و تذهیب نفس مهمترین حرکتی است که روابط عمومی‌ها باید به آن دست پیدا کنند.

عضو انجمن روابط عمومی ایران ادامه داد: در دنیا سواد روابط عمومی با درک فناوری ارتباطی و اطلاعاتی که بر پایه آن می‌توان در هزاره دانایی به رسالت ذاتی خود عمل کرد وجود ندارد.

وی مهندسی روابط عمومی را طراحی نوسازی و بازسازی اساسی و بازتعریف سیستم‌های روابط عمومی کشور به منظور کارآیی تمام اجزای سیستم عنوان کرد و گفت: لازم است در نظام مهندسی روابط عمومی در ایران اسلامی ایجاد شود.

بصری با اشاره به نیاز کار بیشتر در زمینه روابط عمومی در کشور خاطرنشان کرد: از وظایف روابط عمومی آمادگی سازی افکار عمومی برای حکومت جهانی بقیه الله است.

ایجاد هم‌افزایی بین روابط عمومی‌ها

فرماندار ویژه آمل نیز گفت: تعامل و ارتباط دستگاه‌ها و نهادها یک همبستگی است که منتج به هم‌افزایی بین روابط عمومی‌ها می‌شود.

احمد منفرد با اشاره به برگزاری انتخاب اعضای شورای هماهنگی روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی آمل گفت: در این انتخابات آنچه که اهداف سازمان‌ها در قالب یک شورای هماهنگی است، محقق شود.

وی با تاکید بر اینکه با ایجاد این شورا یک تعاملی فی مابین دستگاه‌ها در عملکرد روابط عمومی‌ها به وجود بیاید، گفت: تعامل و ارتباط دستگاه‌ها و نهادها یک همبستگی است که منتج به هم‌افزایی بین روابط عمومی‌ها می‌شود.

منفرد با بیان اینکه در یک قرن گذشته به مانند امروز آنچه به نام روابط عمومی مطرح نبود، افزود: جایگاه روابط عمومی‌ها بیشتر برای فعالیت‌های تبلیغاتی بوده و به نوعی یک ارتباط یک سویه بین روابط عمومی و سازمان وجود داشت.

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه امروز این ارتباط دوسویه شده و یکی از ابعاد روابط عمومی مشتمل بر تبلیغات در سازمان‌ها شده است، عنوان کرد: در تبلیغات می‌توانید با مشتری ارتباط برقرار کنید و اهداف خود را بیان کنید پیامی را ابلاغ کنید.

وی با اشاره به اینکه تعاریف زیادی در حوزه روابط عمومی‌ها صورت گرفته است، تصریح کرد: جایگاه روابط عمومی می‌تواند با تحقیق علمی و عملی در دستگاه‌ها مشخص شود.

در همایش بزرگداشت روز روابط عمومی و ارتباطات شهرستان آمل از خبرنگار خبرگزاری تسنیم آمل به عنوان رسانه برتر ستاد تسهیلات سفر نوروزی با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X