افتتاح رسمی جشنواره تئاتر دانشگاهی

 جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی با افتتاح بخش پوستر و عکس به‌شکل رسمی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، بخش پوستر و عکس جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی 25 اردیبهشت‌ماه در خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح شد و در این مراسم، تعدادی از عکس‌ها در پوستر‌های مربوط به نمایش‌های اجراشده در سال گذشته به‌نمایش گذاشته شدند.

مهدی آشنا - دبیر این بخش - نیز با تشکر از مدیریت خانه‌ی هنرمندان ایران برای در اختیار قرار دادن فضایی به این جشنواره، گفت: اگر فضای بیشتری در اختیار داشتیم، می‌توانستیم عکس‌ها و پوسترهای بیشتری را نمایش دهیم.

او که همراه حمید جبلی (مدیر هنری بخش پوستر و عکس جشنواره)، ایرجی (معاون فرهنگی وزارت علوم)، و بهنام نوایی (دبیر جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی) در این برنامه حضور داشت، به خبرنگار ایسنا گفت: پس از این‌که آقای ایرجی از عکس‌ها و پوسترهای نمایشگاه دیدن کرد، این خبر خوشحال‌کننده را داد که عکس‌ها و پوسترها به‌صورت کتاب منتشر شوند و این اتفاق که سالها منتظر آن بودیم، خوشحالی مضاعفی را برای ما به همراه دارد.

وی همچنین اضافه کرد: در صحبتی که با معاون فرهنگی وزارت علوم انجام شد، به بین‌المللی بودن جشنواره اشاره شد و این موضوع را مطرح کردیم که بخش پوستر و عکس هم می‌تواند ویترینی در خارج از کشور داشته باشد. در این راستا دکتر ایرجی کشورهایی از جمله روسیه، فرانسه و بوسنی را نام برد که می‌توان با رایزنی در آنجا آثاری را به‌نمایش گذاشت.

آشنا اظهار کرد: این اتفاق می‌تواند از این نظر اهمیت داشته باشد که با نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای خارجی در ایران، متر و اندازه جدیدی برای فعالان این عرصه در کشور ایجاد می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا امکان نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای خارجی در جشنواره امسال وجود نداشت؟ گفت: هماهنگی‌هایی انجام شد؛ اما از آنجا که از نظر زمانی فرصت کافی وجود نداشت، می‌توانم بگویم که برای سال آینده، بخش پوستر و عکس با رویکرد بین‌المللی برگزار می‌شود تا پوسترها و عکس‌هایی که با شأن کشور ما مطابقت داشته دارند، به‌نمایش گذاشته شوند.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی وزارت علوم نیز پس از نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای اجراشده، گفت: تئاتر یک هنر ترکیبی است و آنچه در اینجا دیدم جالب بود و بهتر است به‌صورت کتابی منتشر شود. ما به‌عنوان پشتیبان در وزارت علوم از چاپ و انتشار این عکس‌ها و پوسترها به‌صورت کتاب حمایت می‌کنیم.

ایرجی همچنین درباره‌ی بین‌المللی بودن بخش پوستر و عکس هم تأکید کرد که نیاز داریم با دنیا حرف بزنیم و آثارمان را در آنجا به‌نمایش درآوریم.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افتتاح رسمی جشنواره تئاتر دانشگاهی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X