ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افتتاح رسمی جشنواره تئاتر دانشگاهی

 جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی با افتتاح بخش پوستر و عکس به‌شکل رسمی کار خود را آغاز کرد.

به گزارش ایسنا، بخش پوستر و عکس جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی 25 اردیبهشت‌ماه در خانه‌ی هنرمندان ایران افتتاح شد و در این مراسم، تعدادی از عکس‌ها در پوستر‌های مربوط به نمایش‌های اجراشده در سال گذشته به‌نمایش گذاشته شدند.

مهدی آشنا - دبیر این بخش - نیز با تشکر از مدیریت خانه‌ی هنرمندان ایران برای در اختیار قرار دادن فضایی به این جشنواره، گفت: اگر فضای بیشتری در اختیار داشتیم، می‌توانستیم عکس‌ها و پوسترهای بیشتری را نمایش دهیم.

او که همراه حمید جبلی (مدیر هنری بخش پوستر و عکس جشنواره)، ایرجی (معاون فرهنگی وزارت علوم)، و بهنام نوایی (دبیر جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی) در این برنامه حضور داشت، به خبرنگار ایسنا گفت: پس از این‌که آقای ایرجی از عکس‌ها و پوسترهای نمایشگاه دیدن کرد، این خبر خوشحال‌کننده را داد که عکس‌ها و پوسترها به‌صورت کتاب منتشر شوند و این اتفاق که سالها منتظر آن بودیم، خوشحالی مضاعفی را برای ما به همراه دارد.

وی همچنین اضافه کرد: در صحبتی که با معاون فرهنگی وزارت علوم انجام شد، به بین‌المللی بودن جشنواره اشاره شد و این موضوع را مطرح کردیم که بخش پوستر و عکس هم می‌تواند ویترینی در خارج از کشور داشته باشد. در این راستا دکتر ایرجی کشورهایی از جمله روسیه، فرانسه و بوسنی را نام برد که می‌توان با رایزنی در آنجا آثاری را به‌نمایش گذاشت.

آشنا اظهار کرد: این اتفاق می‌تواند از این نظر اهمیت داشته باشد که با نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای خارجی در ایران، متر و اندازه جدیدی برای فعالان این عرصه در کشور ایجاد می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا امکان نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای خارجی در جشنواره امسال وجود نداشت؟ گفت: هماهنگی‌هایی انجام شد؛ اما از آنجا که از نظر زمانی فرصت کافی وجود نداشت، می‌توانم بگویم که برای سال آینده، بخش پوستر و عکس با رویکرد بین‌المللی برگزار می‌شود تا پوسترها و عکس‌هایی که با شأن کشور ما مطابقت داشته دارند، به‌نمایش گذاشته شوند.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگی وزارت علوم نیز پس از نمایش عکس‌ها و پوسترهای تئاترهای اجراشده، گفت: تئاتر یک هنر ترکیبی است و آنچه در اینجا دیدم جالب بود و بهتر است به‌صورت کتابی منتشر شود. ما به‌عنوان پشتیبان در وزارت علوم از چاپ و انتشار این عکس‌ها و پوسترها به‌صورت کتاب حمایت می‌کنیم.

ایرجی همچنین درباره‌ی بین‌المللی بودن بخش پوستر و عکس هم تأکید کرد که نیاز داریم با دنیا حرف بزنیم و آثارمان را در آنجا به‌نمایش درآوریم.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده