ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معلمی که بعد از 50 سال با عشق و علاقه در کلاس درس حاضر می شود

او فارغ التحصیل در رشته شیمی دانشگاه شهید چمران اهواز است و در حال حاضر کارشناس آزمایشگاههای دوره های اول و دوم دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی است .
صدری نژاد در گفت و گوئی تفصیلی با خبرنگار ایرنا افزود: 10 سال فعالیت در مدارس استان فارس، مراکز فنی اهواز ، هنرستان شهدا و فتح المبین رازی از جمله سابقه های کاریم است و در مجموع 50 سال عمرم را به تربیت علمی دانش آموزان اختصاص داده ام.
صدری نژاد ادامه داد: علاوه بر انجام شغل معلمی در زمینه طرح های جامعه شناسی از جمله ایلات، عشایر، مراسم، سنت ها و شعرهای محلی به ویژه در ترانه ها و شعرهای قدیمی تحقیقاتی انجام داده و در انتظار فرصتی برای چاپ این مطالب هستم.
این معلم آموزش و پرورش تصریح کرد: همچنین به فرهنگ بومی و معماری خوزستان علاقه زیادی دارم و از ساختمان های در حال تخریب شدن عکس می گیرم.
وی گفت: در دوره خدمت به علت علاقه به محیط خدمت در نزدیکی عشایر، رفت آمد با خانواده های روستایی و دانش آموزان، فعالیت در آموزش و پرورش را برای آینده خود انتخاب کردم.
صدری نژاد با ابراز رضایت از شغل زیبای معلمی اظهار کرد: ساختن شش آزمایشگاه از طراحی تا تجهیز، شامل چهار آزمایشگاه برای مرکز فرزانگان و دو آزمایشگاه برای مرکز تیزهوشان شهید بهشتی اهواز شامل آزمایشگاه فیزیک و شیمی از جمله اقدامات کاریم بوده است.
این معلم آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش دبیران جوان تازه استخدام شده، انتقال تجربه ها و همکاری با برنامه های جشنواره خوارزمی و المیپادها از دیگر فعالیتهایم می باشد.
وی تصریح کرد: با کسب موفقیت دانش آموزان و هنرجویان سابق از انتخاب شغل و عملکرد خود احساس رضایت می کنم.
صدری نژاد افزود: در حال حاضر در مدارس و دانشگاهها فعالیت های آزمایشگاهی، کمتر مورد توجه قرار می گیرند و دبیران فیزیک و شمیی تجربه آزمایشگاه کمی دارند.
کارشناس آزمایشگاههای دوره اول و دوم دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی اهواز اظهار کرد: دبیران آزمایشگاه در جلسات اولیه آموزش به دانش آموزان دچار نقص هستند بنابراین با انتقال تجربه های خود، دبیران را در ارائه آموزش های بهتر و شناسایی نقاط قوت و ضعف هدایت می کنم.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات مزمن آموزش و پرورش این است که با توجه به تجارب چندین ساله، برای تربیت کارشناس و تکنسین آزمایشگاه تلاش چندانی صورت نمی گیرد و این نگرانی وجود دارد که بعد از پایان دوره کاری، به احتمال زیاد تمام تجهیزات و دستاوردها به علت نبود فرد جایگزین از بین برود.
صدری نژاد گفت: در مورد مدارس تیزهوشان همانگونه که بچه های تیزهوش با شرکت در دو کنکور وارد این مراکز می شوند دبیران هم باید تیزهوش باشند.
این معلم آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: یعنی دبیران نیز باید از طریق کنکور وامتحان ورودی مشغول به کارشوند تا پاسخگوی این دانش آموزان نخبه باشند.
وی اظهار کرد: در زمینه فعالیتهای آزمایشگاهی، وزارتخانه باید به تربیت تکنسین، متصدی و کارشناس آزمایشگاه اقدام کند و جنبه های تئوریک را کمرنگ کرده و در مقابل جنبه های کاربردی و عملی آزمایش ها را آموزش دهد.
کارشناس آزمایشگاههای دوره اول و دوم دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی اهواز گفت: مرکز تیزهوشان در دوره های اول تا سوم تجربی نسبتا خوب عمل کرده است ولی در سال های آخر دبیرستان تمام تمرکز کار بر روی تست زدن و کلاس های کنکور است.
وی اضافه کرد: شورای عالی آموزش و پرورش برای تقویت دانش آموزان و ارتقاء دانش آموزان نخبه باید وارد عمل شود و در این راستا پیشنهاد می شود دانش آموزان نخبه، در چهارچوب درس های رسمی آموزش و پرورش و امتحانات رسمی و نمرات قرا نگیرند و به صورت ویژه شناسایی و بدون کنکور وارد دانشگاه شوند.
صدری نژاد با تاکید بر حمایت از دانش آموزان نخبه ادامه داد: بسیاری از دانش آموزان نخبه، از دانشگاههای مهم ایران فارغ التحصیل و جذب مراکز پژوهشی و تحقیقاتی کشورهای اروپایی و یا آمریکا شده اند و به ایران بازنگشته اند.
این معلم آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: دولت حمایت های خوبی از نخبگان به عمل آورده است و دانش آموزان با کسب رتبه در جشنواره خوارزمی یا در پژوهش های مورد حمایت مالی قرار گرفتند و وزارتخانه هم از این دانش آموزان پشتیبانی کرد.
وی گفت: دریافت های دانش آموزان از رسانه باعث تغییر رفتاری در دانش آموزان شده که ناگزیر با پیشرفت زمان ایجاد می شود.
صدری نژاد اضافه کرد: احترام گذاشتن به دبیر و معلم خود یک چیز فطری و تربیتی است و تربیت خانوادگی در احترام متقابل بین دانش آموزان و معلم، نقش مهمی دارد.
کارشناس آزمایشگاههای دوره اول و دوم دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی اهواز اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از اولیای دانش آموزان با داشتن تحصیلات آکادمیک و توجه به آموزش فرزندان از نظر تربیتی و رفتاری، تاثیر 80 درصدی خانواده ها و 15 درصدی مدرسه مشهود است.
وی ادامه داد: همچنین در طول دوره فعالیت خود با برگزاری آئین های تقدیر توسط هنرجویان 30 سال گذشته و جشن های روز معلم مورد تقدیر قرار گرفته ام.
وی خاطرنشان کرد: دغدغه ام این است که در زمان نداشتن توانایی برای انجام کار، چه کسی میراث آزمایشگاه را نگهداری می کند و امید است تا آن زمان، آموزش و پرورش، تکنسین های مسلط و دلسوزی را تربیت کرده باشد.
3004/6064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X