ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بسیاری از طرحهای دولت قبل بدون مطالعه زیست محیطی اجرا شد

محمدرضا محمدی روز شنبه در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان همدان اظهار کرد: بسیاری از کارگروه های محیط زیست از جمله مدیریت پسماند برای هشت سال به فراموشی سپرده شده بود و حتی یک جلسه هم برگزار نشده بود.
وی با ذکر اینکه سال 94 سال طلایی محیط زیست بود اظهار کرد: ابلاغ سیاستهای زیست محیطی توسط رهبری و ترسیم نقشه راه محیط زیست برای ارگانهای مختلف یک اتفاق مبارک برای این سازمان است.
وی مشارکت عمومی را حلقه مفقوده محیط زیست دانست و توضیح داد: اگر قرار بود با کار سازمانی این مشکلات پایان یابد هم اینک به این میزان مشکل زیست محیطی وجود نداشت.
وی آموزش، استفاده از ظرفیت دستگاههای دولتی، توجه به آموزه های دینی، استفاده از پتانسیل سازمانهای مردم نهاد و برخورد با متخلفان با استفاده از ظرفیت های قانونی را از راهکارهای رفع مشکلات زیست محیطی دانست.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار کرد: در این میان آموزه های دینی بهترین ظرفیتها و راهکارها برای رفع مشکلات زیست محیطی کشور است.
محمدی اضافه کرد: جامعه دینی و مذهبی اطلاع کافی درباره نقش این ظرفیت در کاهش مخاطرات زیست محیطی ندارند و وقتی در زمینه ظرفیت های دینی سخن به میان می آید آنها تازه متوجه ظرفیت غنی موجود در آموزهای دینی می شوند.
وی افزود: برای استفاده از ظرفیت دستگاه های دولتی انعقاد 22 تفاهم نامه در دستور کار است که از این تعداد دو تفاهم نامه منعقد شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست همدان گفت: پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران در استان همدان در حال اجرا بوده و جشنواره عکس محیط زیست نیز خرداد ماه برگزار می شود.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده